SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3820853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
% bf to nie wszystko. Co z tego jeśli głową sobie nie radzi. A nie radzić może sobie na różne sposoby.zwykle trzymanie nisko wegli (i fatu) jest nierealne. Ja z tym nie mam kłopotu i nie za za bardzo zdaje sobie sprawę jak kłopotem może być nie trzymanie założeń (mowa o 5-6 dniach na 7!).Ale wiem że tak bywa często. Po drugie- nie każdy dobrze czuje się na niskichwilę weglach i/lub facie.Po trzecie- ciało też może się buntowac schodząc nisko z %bf.W końcu to nowość. Więc zrobi wszystko aby zwiększyć poziom %bf.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Podejrzewam też, że u Cb sytuacja wyglądała tak, że za nim wszedłeś na dodatni bilans to trochę minęło. Można powiedzieć, że DNT były bardzo restrykcyjne pod kątem kalorii i makro w porównaniu do DT, zaś w DT kalorii mimo, że było sporo to w skali tygodniowej i tak nie było to jakoś szalenie dużo jak dla osoby o takich gabarytach, a jednak...mimo to zbudowałeś na tym wyjątkowo dużo jak na tak długi staż na siłowni. Z kolei na poprzedniej masie o ile się nie mylę stosowałeś cheat day co tydzień, a także w trakcie reverse diet i wtedy ten BF już tak wolno nie wzrastał. Więcej mięśnia, wyciągnięte wnioski, coraz mądrzejsze podejście i z roku na rok jest coraz lepiej.

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
No i nie należy zapominać, że masz dużo mięsa - a to też robi robote :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
IMTG (triacyloglicerole mięśniowe) czyli tłuszcz który znajduje się w mięśniach.
Bo tam też znajduje się szybkie źródło tłuszczu,podobnie jak glikogen - szybkie źródło wegli.
Badania mówią że może on stanowić ok 20% Energi używanej podczas ćwiczeń.
Ale to srednia która zależy od x czynników. Przy małej ilości glikogenu (diety lc) a wysokiej podaży fatu (diety hf) to wygląda zupełnie inaczej.

'Carbohydrate and lipid are used as fuel for muscular work and that the oxidation of lipid provides less ATP per liter oxygen consumed than carbohydrate. The role of exercise intensity and duration in fuel metabolism was also well defined. During prolonged exercise, lipid oxidation became more important as carbohydrate stores were depleted, whereas carbohydrate metabolism became quantitatively more important with increasing exercise intensity.

During exercise, carbohydrate and lipid are derived from both extra- and intramuscular locations.

Carbohydrates are mainly stored as glycogen in skeletal muscle and liver. Endogenous glycogen stores are relatively small and generally range between 0.46 and 0.52 kg (1,785–2,000 kcal).

In contrast to the endogenous carbohydrate deposits, endogenous fat stores are quite large and range between 9 and 15 kg in the average, nonobese male (body mass ∼70 kg (80,000–140,000 kcal).

The amount of IMTG found within individual fibers, between different fiber types, and between muscle groups is variable.

These differences may be related to the function of the specific muscle and the associated fiber type composition, with the soleus (∼70% type I) containing larger amounts of IMTG than the gastrocnemius (∼35% type II) in humans.



With these considerations in mind, the reported preexercise IMTG value obtained from mixed human skeletal muscle samples ranges from 2 to 50 mmol/kg dry mass (dm), with an average of ∼30 mmol/kg dm .

Intramuscular TG contents have been shown to be quite variable and generally range between 2 and 10 mmol/kg wet wt (, which would correspond with an estimated total mixed muscle IMTG content of ∼0.2 kg.



The energy available from the complete oxidation of ΔIMTG in active skeletal muscle during cycle exercise is approximately two-thirds that of glycogen (assuming a glycogen content of 500 mmol/kg dm).


Dieta jaka używamy też ma wpływ na ilość imtg,chyba oczywiste.


Im mniej fatu jemy tym mniej imtg.






Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-07-20 15:50:54

Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-07-20 15:51:54

Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-07-20 16:50:33
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Niby 0.2kg to malo ale należy wziąć pod uwagę że to srednia dla typowego osobnika.Podobnie jak w przypadku glikogenu- im więcej muskli tym więcej imtg mogą pomieścić. Ilość imtg średnia jest w okolicy 30mmol/kg suchej masy mięśniowej. Ale równie dobrze może być 70+.Indywidualizm każdego z nas.Wiedząc że masa imtg to 861g/mol,znając ilość mięśni (której się da da obliczyć za bardzo no chyba że ufamy maszynowe typu tanita) - można obliczyć ile imtg możemy zgromadzić. Ale bankowo dla osoby cwiczacej z większą niż typowa ilość masy mięśniowej ta ilość będzie wieksza od 200g.
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Może jeszcze odrobinę za wcześnie ale już powoli mogę pisać że forma (tj. %bf) praktycznie taki sam jak rok temu na koniec redukcji.
Masakra.

To co chciałem zrobić do wyjazdu pod koniec sierpnia jaki mam - juz mam teraz. To był plan minimum.
Plan minimum wykonany.
Zostało.......4 i pół tygodnia.
Heh.

Teraz leci z dnia na dzień.
Wiem.że często tak pisze ale przez ostatnie dwa tygodnie zleciało z każdej fałdy i 1,5cm z bebzona.
W 2 tygodnie z hakiem.

Magia LCLF.
Bo odkąd zszedlem z fatu na mniej niż 100g zaczęło się dziać a gdy doszedłem do 50/50 co kilka dni jest WOOOOW.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
......+ ładowania fatem i weglami robią robotę. Pewnie większą niż same dni LOW.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Ciekawe jakby szło u Ciebie na HCLF :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Kusi ale jak to się mówi - wbijam w to.Mam te swoje dwa dni (3 łącznie z fatnite) kiedy jem.tyle ile bym.i tak jadł. Może by było lepiej,może gorzej.Ale w tym roku już nie spróbuję bo nie chce nic zyebac.

Idzie dobrze i dobrze się czuje więc nie warto kombinować.

Prawdę powiedziawszy kiedy zaczyna się kryzys a zaczyna się w czwartek - na drugi dzień już zaczynam trzy dniowa wyzerke.Ale nie będę ukrywał że średnio raz w tygodniu myślę o HCLF,lecz zawsze kończy się na tym co napisałem dwa zdania wyżej.

....ew. jak.będę wychodził z redukcji to zapodam coś ala hclf ale z drugiej strony jeśli miało by nisko Fat to zaraz mi się repertuar znudzi. Bo nie dam rady jeść po 500g wegli lub więcej i 50g fatu.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-07-20 23:38:14

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 571 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7442
Moglbys ma szybko napisac jaki teraz protokol zywieniowy wyczarowales ?
Widzialem cos z 2x dniem LCHF, potem 1 dzien HC itp.
Tez to takim cyclingu makrosami myslalem, ale musze jeszcze sporo doczytac, zakreslic jakas baze do tego i dojrzec do tej decyzji :F

Pomoglem w jakis sposob ? Daj soga :)

mtzwrn - road to rippedbody / aktualnie: IF:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_mtzwrn__road_to_ripped_body-t1122992.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium