SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3828364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Solar, to raczej przesadne rozciągnięcie lędźwiowego bo ty masz tam prawie że kifozę a nie lordozę jak to powinno być. Generalnie jest na odwrót- ja np mam za dużą lordozę.

Może to świadczyć np o generalnie słabszy tyle- dwugłowe, prostowniki w stosunku do mocnego przodu- brzucha i czworogłowych.

Jakies mostki bym poćwiczył czy coś;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
poniedzialek - 15/02 -DnT



Czas postu: ~16h
Czas uczty: ~8h
+/-1h

1]

400g karkowki
300g owocow

2]

300g kuraka
150g jablka
70g orzechow

III posiłek:
ser edam 50g
Czekolada 85% 25g
Jogurt 0%100-125g
Białko z prochu 50g
Mleko

Olej rybi 20%20ml


Suma całodzienna :
~59g WĘGLI
~175g FATU



Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-02-16 11:10:06

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
dzisiaj juz powinien wpasc trening
moze i lepiej ze wczoraj nie bylo - nie z mojej przyczyny - za to dzis mnie juz nosi
i 3 treningi pod rzad
w piatek bede plakal pewnie


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-02-16 11:04:26

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Dremor, pewnie masz rację, na pewno co mocniejsze a.co słabsze. Ale nigdy nic nie robiłem w tym kierunku aby to poprawić. Skupialem się na uciekajacych barkach i to chyba powoli rozwiązałem, bo problem jest, ale mniejszy.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 646 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 81600
solaros
MARIAN 17
ehh mam takie same odczucia jak kilkam u siebie w podobny folder, a z zawodów ot juz wogole...

Ale by było zayebiscie jakby się dało jeść jak na masie, a wyglądać jak na koniec redukcji.


Przy dobrym towarze wszystko się da ☺
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
To nie wiem ile by tego towaru musiało być. Albo co by było po.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
solaros
Dremor, pewnie masz rację, na pewno co mocniejsze a.co słabsze. Ale nigdy nic nie robiłem w tym kierunku aby to poprawić. Skupialem się na uciekajacych barkach i to chyba powoli rozwiązałem, bo problem jest, ale mniejszy.


Jak ja zająłem się swoim przodopochyleniem miednicy- które objawia się wystającą dvpą i brzuchem (bo powiększona lordoza w odcinku lędźwiowym, taki Kaczor Donald) to wszystkie moje bóle jak ręką odjął. Mnóstwo osób ma przodopocyhelnie miednicy. U Ciebie może być coś co ma mój kumpel, czyli tyłopochylenie miednicy (Posterior Pelvic Tilt, za mała lordoza w odcinku lędźwiowym)- dużo rzadsze zjawisko choć wg mnie z dwojga złego lepsze (z punktu widzenie estetyki np)




Ale to już nie chodzi o bóle, bo możesz ich nie mieć, tylko o to że kręgosłup nie jest ustawiony optymalnie- zbyt małe/duże wygięcie=zła amortyzacja= szybsze zużycie dysków=większe ryzyko wypadnięcia dysku. Napisałem kiedyś art o przodopochyleniu, więc ty raczej na tym nie skorzystasz (bo jeżeli coś masz to odwrotnie), ale możesz zobaczyć, jaka jest skala istotności prawidłowej pozycji miednicy

https://www.sfd.pl/[ART.]_Wpływ_postawy_na_wyniki_i_osiągnięcia_atletyczne_przodopochylenie_miednicy-t1095523.html


Może Cię to nie interesuje, ale ja mam manie mówienia o tym, bo wiem jak to wpływało na mnie.



Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-02-16 12:42:42
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Dremor i co? Udało Ci się poprawić nieco wizualny aspekt sylwetki? Bo ja mam przodpopochylenie i nie dość, że dupa odstaje, to jeszcze brzuch non stop wygląda jakbym był gruby :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609917
solaros
MARIAN 17
ehh mam takie same odczucia jak kilkam u siebie w podobny folder, a z zawodów ot juz wogole...

Ale by było zayebiscie jakby się dało jeść jak na masie, a wyglądać jak na koniec redukcji.


u mnie to raczej nie mozliwe nawet jakby nie wiem co leciało w tle...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Wojtas- W CHVJ. W arcie nawet o tym napisałem;) Wizualnie pomogło bardzo, ale też wszystkie bóle i wrażenie ciągłego spięcia w odcinku lędźwiowym zniknęły.

Pamiętam też. że już po pierwszym treningu odpowiedniego rozciągania poczulem nieopisaną i nieznaną dla mnie ulgę. Naprawdę polecam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium