SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3831223

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3697
Solaros Ty ćwiczysz 3-4x/tydz. Jesteś na vlcd. Jakbyś miał treningi codziennie, dodatkowo interwały, cardio czy tam trening siłowy 5-6x/tydz. to byś doszedł do obecnej formy na większych kaloriach? Chodzi mi o zasadę więcej ćwiczysz, więcej jesz. Czy jednak robotę robią niskie kcal + ładowania? Tylko mniej treningów, żeby się nie zajechać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Teoretycznie tak. Ale na sobie nie mam możliwości sprawdzić.Choć z drugiej strony , człowiekowi ciężko jest zmienić utarte schematy . Ciężko zmienić coś co działa. Nawet w sytuacji kiedy (nie tylko teoretycznie) coś może działać lepiej. Czytaj "więcej kcal ". Podejrzewam że nawet przy tym treningu jaki mam teraz mogłaby się soarwdzic opcja z jedzeniem więcej kcal. No ale........ Działa na mnie dobrze. Dobrze funkcjonuje. Tak samo jak w orzypadku masy CBL ( dt = wysokie węgle/ dnt = bardzo niskie węgle). Teraz i tak zwiększyłem do 100g w dnt (z 50g). Ciężko przyszło ale przyszło. Niestety jestem takim typem człowieka który nie lubi dużych zmian. Wolę robić mniejsze i obserwować co się dzieje. Nawet jeśli potrzeba na to więcej czasu. Chodzi o miesiące czy nawet lata .....niestety. No ale już tak człowiek funkcjonuje. Strach / obawa że coś zyebie. Zgodnie z ideą "skoro coś działa dobrze, po co to zmieniać?". I takim sposobem czasami stoimy w miejscu.
Wydaje mi się że ja nie stoje.
ProgreSu ogromnego nie ma - bo i masa jest skierowana głównie na trzymanie niskiego %bf.
Już robiłem świnio masy.
I dobrze się to nie kończyło.

Wracając do pytAnia głównego.
Tak.
Główna zasada brzmi:
EMEM.
Exercise more - eat more.





Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-10-27 21:19:36

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Btw
Wczoraj przyszła mi paka.
Super.
Nie wiem kto, ale ktoś się postarał








Wszytskie opakowania które były po stronie Gdzie znajdowało się otwarte Whey & nut , musiały wziąć najpierw kąpiel.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-10-27 21:23:29

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
.....ale tak po za tym, to przyszły same podstawy







Te kremy to są niebezpieczne.
I nie chodzi o to że mogą się otworzyć.
Ale są tak zayebiscie smaczne że na 25 czy nawet 50g ciężko skończyć.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-10-27 21:32:56
3

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2574 Napisanych postów 5113 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78288
Ale zapasy!!!!
Ja właśnie nie kupuję kremów, masla orzechowego i tym podobnych bo wiem czym by się to skończyło... co chwilę do kuchni i łyżeczka. I tak do dna
Później mimo wszystko głodny bo zero "konkretów" i kcal podbite x2.
Nie ma, nie kusi. To z kolei moja zasada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Teraz mogę. Na redukcji jak miałem to 50%1 fatu leciało w tych kremów. Miało być powo3dsmy 1pdni x 50g a było 5x 100g. Teraz już 1/3 opakowania nie ma. A jak otwieram to mówię sobie "tylko jedna łyżeczka!" .....no nie da się.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Da się da, ale to hardcore.

Pamiętam jak w końcówce, gdy wypłukiwałem glikogen
jadłem łyżeczkę masła orzechowego (20g) przez chyba 10 min

Delektowanie się level 'potrzebny psycholog'

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
A .usłyszenia że co ja robię.
Jak łyżeczka ma 10g powiedzmy - to ja nabieram 1/3, może mniej nawet.
I jest degustacja, tak jak piszesz, level 1000.
Na szczęście jeszcze nie wypluwal (czy wypluwalem) i zaczynałem od nowa.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-10-28 10:55:29
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3697
solaros
Teoretycznie tak. Ale na sobie nie mam możliwości sprawdzić.Choć z drugiej strony , człowiekowi ciężko jest zmienić utarte schematy . Ciężko zmienić coś co działa. Nawet w sytuacji kiedy (nie tylko teoretycznie) coś może działać lepiej. Czytaj "więcej kcal ". Podejrzewam że nawet przy tym treningu jaki mam teraz mogłaby się soarwdzic opcja z jedzeniem więcej kcal. No ale........ Działa na mnie dobrze. Dobrze funkcjonuje. Tak samo jak w orzypadku masy CBL ( dt = wysokie węgle/ dnt = bardzo niskie węgle). Teraz i tak zwiększyłem do 100g w dnt (z 50g). Ciężko przyszło ale przyszło. Niestety jestem takim typem człowieka który nie lubi dużych zmian. Wolę robić mniejsze i obserwować co się dzieje. Nawet jeśli potrzeba na to więcej czasu. Chodzi o miesiące czy nawet lata .....niestety. No ale już tak człowiek funkcjonuje. Strach / obawa że coś zyebie. Zgodnie z ideą "skoro coś działa dobrze, po co to zmieniać?". I takim sposobem czasami stoimy w miejscu.
Wydaje mi się że ja nie stoje.
ProgreSu ogromnego nie ma - bo i masa jest skierowana głównie na trzymanie niskiego %bf.
Już robiłem świnio masy.
I dobrze się to nie kończyło.

Wracając do pytAnia głównego.
Tak.
Główna zasada brzmi:
EMEM.
Exercise more - eat more.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-10-27 21:19:36


Dzięki Solaros za odpowiedz. Dopytam się jeszcze. Jakbyś miał te treningi codziennie to która opcję byś zastosował? VLCD i częstsze ładowania czy większe kcal na codzień, ale ładowania standardowo jak u Ciebie co 7-14d?

Forma z ostatnich zawodów mistrzostwo świata. Gratulacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Noe da się z góry napisać co trzeba zastosować. Zależy od wielu czynników. Po pierwsze efekty . Po drugie regeneracja . Samopoczucie . I inne czynniki. Ale te najważniejsze. Możesz jeść więcej kcal ed lub mniej (lc/vlcd) i robić ładowania. Ale co ile i/lub jak duże- zależy od w.w. czynników. W teorii możesz zrobić refeed co kilka dni (3-4) co 7 czy 10-14.
Ale zależy też jaki masz ten trening.
Czy to 30min mechania na maszynie czy powiedzmy 90min ciężkich ćwiczeń wielostawowych. Bo ilość glikogenu jaki wypluczesz też ma znaczenie.
Bo do pełnego nawet Salomon nie naleje.

Tutaj tylko obserwacja własnego ciała/ efektów wchodzę w grę.
Nic z góry się nie da powiedzieć.
Ze tak będzie na 100%.
Założenia trezba mieć jakieś.
To oczywiste.
Ale jak nie idzie to trezba te założenia skorygować.
Mniej /więcej kcal.
Tudzież rzadziej lub mniejsze ładowania.

I to też nie muszą być stricte ładowania.
Fajna opcja jest też extra posiłek/ refeed meal.

Opcji jest naprwde wiele.

Możesz dać więcej kcal ed.
Refeed meal co 3-4dni.
Ładowanie co 4-14dni.

.....no ale wracamy do punktu wyjścia.
Ja czy nikt inny z góry Ci tego nie napisze.
Wiadomo że mieć jakąś ogarnięta osobę która pomoże ( trener ).
Jeśli nie , to zostaje metoda prób i błędów.
Jeśli to jest tylko do wyboru to musisz pamiętać że błędy będą.
Dużo błędów.
Ale na tym polega ten sport.
Robienie błędów i wyciągnie wniosków.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-10-28 12:44:04

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium