SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3830685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 311 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5194
Sol sorki że tak podbijam, ale zajrzałbyś do mnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609917
solaros
Taki cel Marian. Teraz bez ww więc woda powinna zejść, ogóle mocher z góry więc zobaczę też na czym stoję.
W teorii polecę wyszuszony (o ile jeszcze da się wysuszyć).
Potem będzie co tygryski lubią najbardziej czyli cukry i FAT.
3 dni ładowania będzie pewnie na plus, kolejne 3 będzie płacz.

Trenowałbym bo będę miał dostęp do silki ale wówczas musiałbym sobie po powrocie zrobić off.
Więc wolę delektować się wyjazdem a pokutowac po powrocie.
Choć może tragedii nie będzie.
A jak będzie - no to na poczet masy.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-12-10 15:22:43



z doświadczeia wiem ze jak rok temu pojechałem na wczasy do Bułgarii i wwszytsko w all miałem był to włąsnie okres po redu bo pierwsze 3-4dni nabijało fajnie nawet jakby forma na plus potem juz jak piszesz na minus, tylko ze ja sie starałem unikac słodyczy, wpadło tylko cos raz dziennie ile inne zarcie do oporsu zazwyczaj 3 posilki dziennie ale wychodzilem to ledwo szedłem;d po kazdym takim posiłku mowiłem że juz kolejny bedzie z umiare a konczyło sie jak zwykle;d
i alko tez szło

wpadło 7kg ale po pworcie 5dni cos ala vlcd i trening depeltion i ku mojemu zdziwieniu to była tylko woda no moze fatu minimalnie naszczescie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Po 5 dniach na VLCD zeszła nie tylko woda, ale pewnie z kilogram tłuszczu.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie do konca:
https://www.sfd.pl/Limit_energii_jaką_możemy_pozyskać_z_tkanki_tłuszczowej.-t981409.html

z kilograma fatu jaki mamy [w teorii] mozemy uzyskac 69kcal/dzien
wiec im tego fatu mniej tym mniejszy mozemy miec minus bo nie ma z czego pobierac energii [pomijajaca glikogen]
wiec jesli ktos ma te 10% fatu to w tygodniu z tluszczu zapasowaego moze maksymalnie spalic 7x690kcal
co daje okolo 0,5kg
gdyz fat jaki mamy na sobie nie 'ma' 9000kcal [ zgodnie z zasada 1gram = 9kcal,tylko jakies 85-87% z tego

to teoretyczne obliczenia,ale pokazuje tez dlaczego majac 30% fatu leci po 2kg na tydzien,a gdy mamy 15% lub mniej fat leci bardzo powoli lub wcale


Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-12-11 11:02:16

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 646 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 81602
Sol na jakiej mące robisz naleśniki ? Dodajesz normalnie mleko i jajka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Wakacje to zło ale z drugiej strony po to sa wakacje i to jest wlasnie fajne :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29596
solaros
nie do konca:
https://www.sfd.pl/Limit_energii_jaką_możemy_pozyskać_z_tkanki_tłuszczowej.-t981409.html

z kilograma fatu jaki mamy [w teorii] mozemy uzyskac 69kcal/dzien
wiec im tego fatu mniej tym mniejszy mozemy miec minus bo nie ma z czego pobierac energii [pomijajaca glikogen]
wiec jesli ktos ma te 10% fatu to w tygodniu z tluszczu zapasowaego moze maksymalnie spalic 7x690kcal
co daje okolo 0,5kg
gdyz fat jaki mamy na sobie nie 'ma' 9000kcal [ zgodnie z zasada 1gram = 9kcal,tylko jakies 85-87% z tego

to teoretyczne obliczenia,ale pokazuje tez dlaczego majac 30% fatu leci po 2kg na tydzien,a gdy mamy 15% lub mniej fat leci bardzo powoli lub wcale



Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-12-11 11:02:16

Jeśli fat ma określoną wartość której może sie pozbyć w ciagu doby to jak się ma sytuacja w przypadku diet vlcd powiedzmy ze mamy 10,kg balastu to daje 690kcal a dietkę mamy o 1000kcal mniejsza od zapotrzebowania wiec daje to jakies 300kcal których nie ma skąd wziąć i co się z tym dzieje zmniejszenie metabolizmu/katabolizm/ ? Jaki jest sens takich diet nie lepiej obliczyć mniej więcej ile energii nożem uzyska z fatu i tyle obcinać kcal?
Witam wszystkich śledzę blog na bieżąco, super robota, do tej pory sie nie udzielałem ale ostatnio mnie ta sprawa ciekawi a akurat jest tutaj to poruszone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
waldi198
Sol na jakiej mące robisz naleśniki ? Dodajesz normalnie mleko i jajka ?


powaznie?
na mace orkiszowej sprowadzanej tylko dla mnie
do tego 1 i 3/25 jajka aby bialko sie zgadzalo
a mleko tylko organic,bo takie zwykle jest niezdrowe

a na powaznie,to zwykla maka wedle przepisu
jaja,cukier,sol i mliko

do gofrow dochodzi proszek i troche inne proporcje reszty



Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-12-11 14:13:54

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
HoryKrzyk
solaros
nie do konca:
https://www.sfd.pl/Limit_energii_jaką_możemy_pozyskać_z_tkanki_tłuszczowej.-t981409.html

z kilograma fatu jaki mamy [w teorii] mozemy uzyskac 69kcal/dzien
wiec im tego fatu mniej tym mniejszy mozemy miec minus bo nie ma z czego pobierac energii [pomijajaca glikogen]
wiec jesli ktos ma te 10% fatu to w tygodniu z tluszczu zapasowaego moze maksymalnie spalic 7x690kcal
co daje okolo 0,5kg
gdyz fat jaki mamy na sobie nie 'ma' 9000kcal [ zgodnie z zasada 1gram = 9kcal,tylko jakies 85-87% z tego

to teoretyczne obliczenia,ale pokazuje tez dlaczego majac 30% fatu leci po 2kg na tydzien,a gdy mamy 15% lub mniej fat leci bardzo powoli lub wcale




Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-12-11 11:02:16

Jeśli fat ma określoną wartość której może sie pozbyć w ciagu doby to jak się ma sytuacja w przypadku diet vlcd powiedzmy ze mamy 10,kg balastu to daje 690kcal a dietkę mamy o 1000kcal mniejsza od zapotrzebowania wiec daje to jakies 300kcal których nie ma skąd wziąć i co się z tym dzieje zmniejszenie metabolizmu/katabolizm/ ? Jaki jest sens takich diet nie lepiej obliczyć mniej więcej ile energii nożem uzyska z fatu i tyle obcinać kcal?
Witam wszystkich śledzę blog na bieżąco, super robota, do tej pory sie nie udzielałem ale ostatnio mnie ta sprawa ciekawi a akurat jest tutaj to poruszone

to wszytsko to teoria
malo tego,nawet jak obliczasz sobie zapotzrebowanie to tez teoria
bo jest 1000zmiennych ktore maja wplyw

ten temat mial na celu pokazanie jakie [wedlug tej teorii] sa mozliwosci organizmu
srednie wartosci,bo pewnie mozliwosci do utraty tkanki tluszczowej - jak wszystko inne - zalezy indywidualnie

ale srednia wartosc jest niby taka
69kcal na kazdy kilogram smalcu jaki mamy
to jesli chodzi o smalec

nie nalezy zapominac ze jest
-glikogen watrobowy
-glikogen miesniowy
-imtg w miesniach
no i nasze kochane muskuly

a najwazniejsze to to,ze nigdy nie bedzie sytuacji kiedy czerpiuemy energie tylko i wylacznie z jednego zrodla
np. tylko smalec i nic wiecej/np. aeroby powyzej jakiegos progu
tak sie nie stanie nigdy

jest
smalec
glikogen
imtg
miesnie
a co i ile bedzie uzyte zalezy m.in. od wysilku,od stanu zaopatzrenia [zapasy],od poziomu %bf,od diety,i wielu innych czynnikow

no chyba ze bedzie sytuacja ze nie mamy nic smalcu,zero glikogenu,same muskuly - to wtedy mozna domniemac ze pojdzie tylko z muskli
ale tak sie nie stanie
bo wczesniej bysmy umarli

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
cvfdbkz
Wakacje to zło ale z drugiej strony po to sa wakacje i to jest wlasnie fajne :P


wakacje/urlop jest po to aby forme ktora robisz pol roku zyebac w 7dni
2

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium