SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Agnieszka w kuchni - czyli coś z niczego ; )

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Fakt że w wielu szpitalach dalej jest nie zaciekawie z jedzeniem natomiast ja jak byłem na praktykach w wakacje to naprawdę na "moim" oddziele też mieli super jedzonko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ostatnio wzięło mnie na ciacho Coś, się udało - pierwsza wersja niestety spód był niewypałem. Na zdjęciach notabene widoczny. Z takiej to racji, że zamiast orkiszowej mąki, dodałam ryżowej...i masa nie była taka jak powinna. Ale ucięłam dół i dwa poziomy zostały
Korciło mnie zrobić raz jeszcze, z orkiszową wyszedł ! Ale zdjęć nie ma. Niestety. Jak położyłam na stole, 3ch chłopa zjadło w mig


CIASTO CZEKOLADOWO - JAGLANE


Składniki na ciasto kruche (spód):

- 100g mąki orkiszowej
- 100g mąki grycznej
- 50g oleju kokosowego ( wcześniej rozpuszczonego i ostudzonego)
- 3 łyżki erytrolu/ ksylitolu
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia/ sody oczyszczonej

Składniki na krem (środkowa warstwa):

- 200g kaszy jaglanej (suchego produktu)
- 1 puszka (400ml) mleka kokosowego (wcześniej schłodzone)
- 20 g rozpuszczonego oleju kokosowego
- 3 łyżki erytrolu/ ksylitolu
- pół szklanki wody

Składniki na polewę (górna warstwa) :

- 200g gorzkiej czekolady (2 tabliczki, minimum 90%)
- woda
- 20g płatków jaglanych do posypania na wierzch

Przygotowanie:


Suche składniki z (kruchego ciasta) mieszamy ze sobą, dodajemy cały ostudzony olej kokosowy i zagniatamy ciasto (musi być zwarte).
Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia w przypadku formy sylikonowej mamy lekkie ułatwienie Obejdzie się bez papieru Dodajemy ciasto rękoma i ugniatamy mocno, całość przekłuwamy widelcem. Pieczemy w 180 stopniach około 40-45min
Kaszę jaglaną prażymy w garnku, zalewamy ją mleczkiem kokosowym i dodajemy słodzidło wedle uznania. Gdy zaczyna wrzeć, dodajemy trochę wody. Całość gotujemy do miękkości (czas około 12 minut) i odstawiamy do przestygnięcia (kasza ma być lekko ciepła). Do kaszy dodajemy olej i blendujemy na gęsty krem, jeśli jest za gęsty dodajemy pół szklanki wody. Na dolną warstwę ciasta nakładamy krem jaglany i wkładamy do lodówki na około 30 min. Po wyciągnięciu - czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, dodajemy trochę wody i mieszamy, dość energicznie. Po czym schładzamy masę czekoladową. Następnie na wyciągnięte z lodówki ciacho wylewamy polewę i posypujemy płatkami jaglanymi. Całość wkładamy do lodówki najlepiej na 3-4h.


Ciacho dość kaloryczne, ale na przyjęcie gości, albo małe co nie co w sam raz bardzo dobre




















Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-01-14 23:17:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Omlet z polewą z wheya, nerkowce i wiórki kokosowe






Omlet z większą ilością białek jaj i brazylijskie








Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-01-14 23:21:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Coś na szybko czyli mozzarella, fasolka szparagowa i kasza gryczana biała Uwielbiam to połączenie.






Ziemniaki, kurczak pierś i surówka z marchewki z cynamonem








Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-01-14 23:25:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Babeczki odsłona - zielona <3 Pyszne


- 2 jajka L ( około 116g)
- 50g cebulki pokrojonej w kosteczkę
- 150g szpinaku
- 300g cukinii
- sól, pieprz, słodka papryka, curry
- 30g mąki ryżowej

Całość ma około 350kcl Syci, wygląda i smakuje













1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Fasolka, gryczana biała oraz mozzarella - tylko inaczej podane.
Ilość kurkumy była nieplanowana <3







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Omlecior standardowe śniadanie w towarzystwie czekolady gorzkiej 90% i nerkowców, plus sorbet truskawkowy i herbatka







Omlet z czekoladą i brazylijskimi




Ziemniaki, mięso z łopatki wieprzowej, pomidor malinowy i seler naciowy








Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-01-16 22:54:39
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
blue_hope
Wczorajsza zupa dyniowa z jajem




Jestem pod wrażeniem, że zupa się nie wylewa. :D
Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku po powrocie ze szpitala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Marcin - wiesz, że lubię zupy Po brzegi !
A po szpitalu ok, odżywam Dziękuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
To się nazywa solidna porcja zupy .

Super, że wracasz do co raz lepszej kondycji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pełnoziarnista tarta śliwkowa bez cukru

Następny temat

Błyskawiczny lunch - czyli omlet na toście z ciabatty z porem i selerem

WHEY premium