SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] RZEŹBA

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 328473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
w push- czy pompki na poręczach są na klatke czy triceps

Klatke

Wyciskanie hantli głową w górę też na klatke?

Tak

w leg-Wyciskanie na maszynie na klatke?

Oczywiscie nie. Chodzilo zapewne o wyciskanie na suwnicy.

w obiegach wykonujemy cwiczenia a1a2a3a4a5 po koleji bez zadnej przerwy 3 razy pod rząd i dopiero przerwa przed następnym obiegiem? powtórzenia 12-15?

Dokladnie tak, natomiast w kazdej serii danego obiegu celujesz w 20 powtorzen (i tak dobierasz ciezar, by zrobic te 20 powtorzen, przynajmniej w pierwszej serii obiegu), w drugiej serii obiegu rowniez celujesz w 20 powtorzen, zrobisz zapewne okolo 15, w trzeciej, ostatniej serii danego obiegu celujesz z powtorzeniami tak jak wyzej z tym, ze zrobisz zapewne 15-12.

Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2011-04-01 18:02:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Tak sobie myślę - czy atakowanie interwałami od razu to nie jest nieco przesada? Bo początkowo fat poleci także na samych aerobach, ponadto organizm jest mniej obciążony i zestresowany(co będzie miało znaczenie przy dłuższych redukcjach). Później gdy aero już powoli zaczną wysiadać można wrzucić interwały i w sumie nawet usunąć aero.
Dzięki temu uzyskujemy zaszokowanie organizmu nowym typem wysiłku nawet po połowie redukcji i dajemy mu kolejnego kopa do spalania fatu, a tak to organizm w tym miejscu już dawno będzie przyzwyczajony i mocno wyczerpany, ponadto nie mamy mu nic więcej do zaoferowania w razie jakby trafiła nas "fatowa stagnacja".
Interwały + aero ostro od pierwszego treningu bym dał tylko podczas krótkiej "szturmowej" redukcji(max. miesiąc), kiedy np. uzbierało się nieco syfu na masie i po prostu trzeba pozbyć się tego co się uzbierało(bo wyredukowani byliśmy wcześniej).
Natomiast kiedy ktoś ma poziom fatu wysoki i redukcja chwilę potrwa, to chyba średnio mu to pomoże.
Dobrze myślę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
W artykule mowa jest o redukcji po okresie masy a nie redukcji "grubaska" więc intensywność aerobów automatycznie jest dużo wyższa. Każdy oczywiście dostosowuje ja do swoich celów i możliwości, ale znudzenie interwałami raczej nie grozi... intensywność można zwiększać bardzo długo, dłużej niż potrwa redukcja.

A co do zmęczenia - bardziej męczące są jednostajne aeroby (kortyzol).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 409
witam. Nie chciałem zakladac nowego odrebnego tematu poeniewaz chodzi mi o rzezbe. Keidys robiłem trening z sfd "eksperyment4" i troszke zapomniałem o co chodzi a nie moge odnalezc tego na sfd ani w google;/ mam problem z doborem cwiczen do 3 obwodow. Moze ktos wie o co chodzi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Obiegi:
A1: Wyciskanie sztangielek leżąc
A2: Prostowanie nóg w siadzie
A3: Wiosłowanie sztangielką jednorącz
A4: Uginanie nóg leżąc
A5: Spięcia leżąc na ławce skośnej głową w dół

B1: Wyciskanie sztangi siedząc
B2: Syzyfki
B3: Ściąganie drążka do karku
B4: Uginanie nóg stojąc
B5: Wznos nóg w zwisie na drążku

C1: Uginanie sztangi stojąc
C2: Wspięcia na palce stojąc
C3: Francuz sztangą leżąc
C4: Opad na boki ze sztangielką
C5: Wznos boczny


Tu sa przykładowe obiegi z pierwszej strony tego artu. Niestety wymagaja one kilku wolnych urzadzeń/stanowisk i jesli ćwiczysz na publicznej siłowni bardziej odpowiednie będa tzw. kompleksy sztangowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3293
Hej, mam kilka pytań - sorki jeśli już były zadane ale ciężko przebić się przez 35 stron.

1. x5 - RAMPA - a po polsku ?
Z tego co doczytałem chodzi o progresje, ale w jakim zakresie powtórzeń ? proszę o wyczerpujące info bo nie potrafię tego zrozumieć....

2. zakładając że zrozumiem o co chodzi z tą RAMPĄ - nie zrozumiem jak stosować ją w przypadku podciągania, o ile ktoś nie jest na tyle silny że może powiesić sobie na karku wielkiego murzyna i podciągać się razem z nim...

3. Na co zamienić docisk do Ziemi ? Może prostowanie ramion na wyciągu stojąc?

P.s. ktoś stosował trening czy tylko wszyscy chwalą a będę pierwszy

Life could be so much easier, if we just could look at the source code

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3293
Jeszcze jedna rzecz która mnie gnębi, dlaczego nie powinniśmy wykonywać aerobów naczczo?

Life could be so much easier, if we just could look at the source code

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Tutaj zdania sa podzielone więc najlepiej jak sprawdzisz sam na sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3293
Rozumiem,
A jakie przerwy między seriami stosować?

Life could be so much easier, if we just could look at the source code

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Kwestia indywidualna - 90-120 s pomiedzy seriami ćw głównych a w kolejnych odpowiednio mniej az do 30-60 s w izolacjach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co myslicie o takim HST

Następny temat

mój trening na biceps

WHEY premium