SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
draz3n
a jak z treningiem brzucha przy przykładowym treningu push/pull, który tutaj jest? można sobie dorzucić 2 razy w tygodniu?


Możesz dorzucić w pull.
Tylko nie jakieś bzdurne brzuszki po xx powtórzeń

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
KamiD
ronie220

Na następnym treningu już 52,5kg.I za jakieś 2/3 miesiące dołożysz min. 10kg.Nie ma innego wyjścia.


Poprawię progresję. Na ostatnim treningu dołożyłem 2,5 kg, wykonałem spokojnie 50 kg x8 i 52,5 kg x6, więc siła idzie z treningu na trening, oby szła tak dalej!


No i bardzo dobrze.
Możesz zdać tutaj relacje za kilka tygodni

Powodzenia !

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Właśnie stuknęło nam 200 000 wyświetleń
Pisząc ten artykuł nie sądziłem,że zdobędzie on taką popularność.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198
Poszukuję kołowrotka, takiego jak na budowach do wciągania ciężarów, chciałbym go zamontować i wciagać się na linie. Znalazłem taki kołowrót http://static1.money.pl/i/nieruchomosci/produkty/2/produkt_4533.jpg ale nie o taki mi chodzi. Lepszy moim zdaniem byłby taki oparty o kątownik. Pomożecie taki znaleźć i co sądzicie o takim treningu na takim sprzęcie? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8679
Chciałbym wrócić do siłowni po ok. 9 miesięcznej przerwie. Wcześniej regularnie ćwiczyłem ok. roku. Zacząłbym od etapu 3. Czy plecy nie są tam trochę zaniedbane? Pamiętam, że gdy zaczynałem ćwiczyć to miałem w planie (plan traktora) rdl, wiosło i drążek na jednej sesji, a tu tylko MC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
razor509
Poszukuję kołowrotka, takiego jak na budowach do wciągania ciężarów, chciałbym go zamontować i wciagać się na linie. Znalazłem taki kołowrót http://static1.money.pl/i/nieruchomosci/produkty/2/produkt_4533.jpg ale nie o taki mi chodzi. Lepszy moim zdaniem byłby taki oparty o kątownik. Pomożecie taki znaleźć i co sądzicie o takim treningu na takim sprzęcie? :)


Jeśli będzie wytrzymały to czemu nie ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
roootkit
Chciałbym wrócić do siłowni po ok. 9 miesięcznej przerwie. Wcześniej regularnie ćwiczyłem ok. roku. Zacząłbym od etapu 3. Czy plecy nie są tam trochę zaniedbane? Pamiętam, że gdy zaczynałem ćwiczyć to miałem w planie (plan traktora) rdl, wiosło i drążek na jednej sesji, a tu tylko MC.


Nie będą.
Bierz poprawkę na to ,że wracasz po przerwie.

W późniejszym okresie możesz zwiększyć objętość.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 172
Kilka dni temu pisałem odnośnie mojego problemu z przysiadami. Postanowiłem przestać omijać problem i pozbyć się podkładek pod piętami. Moja gibkość pozostawia wiele do życzenia.

Aktualnie nie jestem w stanie zrobić przysiadu tyłkiem do ziemi z całymi stopami na podłodze (bez żadnego obciążenia, bez gryfu). Przy około 90stopniach ruch niżej wydaje się niemożliwy, a każda próba kończy się wywrotką na plecy. Wiąże się to z przykurczami, na temat których wspominałeś.

Planuję, póki co, spróbować pozbyć się przykurczy, regularnie rozciągać w domu, a przysiady trenować jedynie z kijem od mopa, aby szlifować technikę. Na siłowni zastąpiłbym je ćwiczeniami na maszynach. Da się jakoś zastąpić przysiady ze sztangą, tymczasowo?

Pracowałeś może już kiedyś w osobami, mającymi ten sam problem? Jeśli tak, to jakie ćwiczenia dały najlepszy efekt?Ile trwało rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Michau1 w dniu 2014-06-15 19:14:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Większość moich podopiecznych miała ten sam problem,także nie jesteś wyjątkiem

Śmiem nawet twierdzić,że żadna z osób,które prowadziłem nie była w stanie wykonać na początku poprawnie przysiadu ATG.

Jak to rozwiązywałem ?

1.Praca nad mobilnością.
2.Wykonywanie przysiadów w krótszym zakresie ruchu i pogłębianie ich stopniowo (choćby o cm tygodniowo).Jeśli możesz zrobić tylko 1/3 poprawnie to OK.Nic się nie stanie.Rób płytkie siady i przyswajaj sobie poprawne wzorce ruchowe.Układ nerwowy będzie się adaptował i wytwarzał nowe ścieżki dzięki czemu będzie następowała optymalizacja.Będziesz lepszy z treningu na trening.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
^Polecam drugi sposób, sam tak robię i z treningu na trening schodzę coraz niżej. Mi pomógł także wolniejszy i płynniejszy ruch schodzenia w dół.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium