SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419769

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2416
Zależy ile razy dasz radę się podciągnąć jak nie za dużo to po treningu możesz nie mieć siły wcale się podciągnąć. Ja robiłem na początku, bo po treningu nie miałem na to siły a druga sprawa, ze podciąganie to w sumie dobra forma rozgrzewki.
Pytanie do ronniego, czy w 4. etapie wyciskanie sztangielek na skosie i wyciskanie siedząc można robić stałym ciężarem? Niestety gwinty na hantlach juz wyrobione i zmiana ciężaru zajmuje mase czasu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Po pierwsze witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum.

Jestem po kilkuletniej od siłowni. Moja przygoda z nią te 5 lat temu trwała jakieś pół roku. Została przerwana przez kontuzję pleców (dyskopatia). Kontuzja wyleczona ale do siłowni nie wróciłem. Przez ostatnie 5 lat aktywność fizyczna to okresowe powroty do ćwiczeń fizycznych na przemian z okresami nieróbstwa. Przez ćwiczenia rozumiem tu pompki, przysiady, podciąganie, swingi kettlebellem - generalnie wszystko w zaciszu domowym. Ostatnio od jakichś 3 miesięcy robię te rzeczy regularnie.

Ale zdecydowałem, że pora wrócić na siłownię. Dieta jest. Pytanie brzmi: czy trening domowy w jakiś sposób rzutuje na etap od którego powinienem zacząć? Czy normalnie od początku czyli martwy ciąg, wyciskanie i przysiad?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Witam.Czy przy zapaleniu rozcięgna przodostopia mogę robić przysiady?Fizjoterapeuta odradził mi na razie wspięcia,wykroki,bieganie, ćwiczenia gdzie obciążana jest przednia część stopy,o przysiady nie pytałem by się nie dołować.Może ktoś na forum miał taką dolegliwość?Nie chcę wyrzucać nóg z treningu i tracić to co wypracowałem przez rok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pompkins
Napisałeś, aby wykonywać martwy ciąg. Czy powinieniem wykonywac klasyczny martwy ciąg, czy mogę również wykonywac go na prostych nogach?


Czy gdzieś napisałem,że MC na być na prostych nogach ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
gregormusic
Bardzo fajny artykuł, podziękowania dla autora pochwała poleciała.
Przeczytałem pierwsze 10 stron, bo później i tak co paręnaście stron pytania i odpowiedzi by się powtarzały
Jestem aktualnie w 6 miesiącu ćwiczeń w mojej domowej siłowni, dość dobrze wyposażonej i ciągle ją doposażam.
Z pewnością skorzystam z niektórych rad, bo zaczynam odczuwać stagnacje i nudę w cyklu.


PzDr


Dzięki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
hubi84
Witam.Mam pytanko do ronnie. Robiąc podciąganie 5x5p z obciążeniem i dochodząc do np. 20 kg to mam robić dodatkową 6 serię z własnym cięzarem do końca?Czy nadal zwiększać obciążenie czy wejść na 5x10p.


A możesz sobie i dojśc do 50kg w 5x5.Kto Ci zabroni?


Nie jestem wyrocznią.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
sewila
Czy wazac 89kg i robiac ten trening dotre do moich wymarzonych 78-80kg czystej masy?


Nie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
sadasa
ronie220
sadasa
Witam. Zakończyłem dziś mój pierwszy rok treningów i mam pytanie, co do ułożenia planu na rok następny. Mam się wzorować na etapie 6 i układać cos w tym stylu czy gdzie indziej szukać?


Już padło podobne pytanie.Cofnij się o kilka stron.


Multum możliwości,multum podziałów,multum ćwiczeń,multum metod.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2014-04-02 12:26:18


Witam. Znalazłem to co chciałem na 190 stronie.
Trening 1 Klatka Biceps
Trening 2 Plecy Barki
Trening 3 Nogi Triceps
I mam pare pytan co do tego:
a) Ile ćwiczeń mam robic w treningu 1 na klate, biceps w treningu 2 na plecy itd…
b)Na nogi ćwiczyć nie mogę (jestem zapisany na zabieg na kolano, tylko czekam na termin i jeszcze trochę poczekam niestety…), co mogę dac do treningu 3 zamiast nóg, wiem ze nie da się zastąpić nóg żadnym z ćwiczeń… zdaje sobie z tego sprawe… Ale chodzi mi o to co mogę robić w ich miejsce do czasu aż będę mógł nogi robic….



Klatka/Barki ( 3 ćwiczenia + 2 ćwiczenia)
x
Grzbiet/brzuch (4 ćwiczenia + 2 ćwiczenia)
x
Ręce ( po 2 ćwiczenia na biceps/triceps + 1 na przedramię)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
szek
Chciałbym dorzucić do etapu 2 podciąganie podchwytem. Najlepiej je dać na koniec, czy początek treningu?


Obojętne.
Choć na końcu może nie być już sił.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
misiek1919
Po pierwsze witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum.

Jestem po kilkuletniej od siłowni. Moja przygoda z nią te 5 lat temu trwała jakieś pół roku. Została przerwana przez kontuzję pleców (dyskopatia). Kontuzja wyleczona ale do siłowni nie wróciłem. Przez ostatnie 5 lat aktywność fizyczna to okresowe powroty do ćwiczeń fizycznych na przemian z okresami nieróbstwa. Przez ćwiczenia rozumiem tu pompki, przysiady, podciąganie, swingi kettlebellem - generalnie wszystko w zaciszu domowym. Ostatnio od jakichś 3 miesięcy robię te rzeczy regularnie.

Ale zdecydowałem, że pora wrócić na siłownię. Dieta jest. Pytanie brzmi: czy trening domowy w jakiś sposób rzutuje na etap od którego powinienem zacząć? Czy normalnie od początku czyli martwy ciąg, wyciskanie i przysiad?





Dyskopatii nie da się wyleczyć.
Także nie możesz eksploatować dolnego odcina grzbietu.

Etap 3 lub 4 .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium