SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1415547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
shusty
Mam pytanie dotyczące 4 Etapu
Zestaw A

Przysiady tylne 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x12p


1)Wiosłowanie sztangą czy sztangielkami?
2)Czy Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki to dokładnie to ćwiczenie?: http://www.atlas.sfd.pl/Wyciskanie_sztangi_na_lawce_poziomej_wariant_waski-c101.html
A jeśli tak to dlaczego łokcie na boki za miast przy ciele by pracował bardziej triceps, bo w tym miejscu w planie B jest California press, który jest ćwiczeniem bezpośrednio na triceps.
3) Uginanie stojąc z prostą sztangą Dlaczego z prostą sztangą? Myślałem że różnica jest między prostą a łamaną jest minimalna, a dobrze trochę oszczędzić chyba nadgarstki, zwłaszcza że przy wyciskaniu wąsko je trochę katujemy.



1 i 2 pytanie było już wałkowane w tym temacie.Ale wiesz co? Nie szukaj-pomyśl i poeksperymentuj.

Dlaczego łokcie na boki?

Łatwiej targetować triceps,mocniejsza praca głowy bocznej i nie dublowanie wyciskania klasycznego.Zauważ że w siłowej wersji ,również prowadzisz łokcie przy ciele(wąsko),aczkolwiek różnica znajduje się tylko w szerokości chwytu.Tak naprawdę można łapać na szerokość barków i nadal "wchodzić" w klatke-dokładniej część brzuszną i centralną.Jeśli pozwolisz łokciom się rozjechać,zachodzi mocniejsza ekstensja i łatwiej o prace samych tricepsów.


Co do uginania-zmienia się angaż poszczególnych rejonów ramienia..
Na łamanym gryfie sam biceps brachii pracuje mniej,na korzyść ramiennego i ramiennopromieniowego.Tak jest zawsze-im bliżej do nachwytu(masz podchwyt/neutral/nachwyt),tym ćwiczenie mocniej angażuje ww. mięśnie.Uginanie podchwytem(na prostej sztandze) jest ćwiczeniem stricte na bicepsy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
sanctus123
Czy ten przysiad jest wykonany poprawnie?
http://www.atlas.sfd.pl/Przysiady_ze_sztanga_na_karku_wariant_szeroki_m-c178.html

Wydawało mi się, że dosiad powinien być jak najgłębszy. No i dłonie na sztandze nie są za szeroko? Nie powinny być bliżej barków?


Bardzo kiepski film instruktażowy.
Tam jest szereg błędów,aczkolwiek to nie temat na tego typu dyskusje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Celtic
ronie220
Celtic
Witam.
Czemu jak robie MC to czuje bardziej jak pracują mięsnie pleców po prawej str??? Dbam o technike mam caly czas proste plecy itp...



Jaki chwyt?( nachwyt/przechwyt)

Które mięśnie dokładnie odczuwasz?

Jakich ciężarów używasz?

Masz zdiagnozowane jakieś wady postawy?

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-09-28 14:00:30


Witaj.
1- nachwytem
2- czuje dół kręgosłupa, nie jestem pewien ale chyba to się nazywa mięsien równoległy ale dla pewnosci wstawie zdjęcie z zaznaczonym miejscem.
3-teraz jestem w 3 tygodniu treningu i podnosze 20,5kg i tak caly czas dokladam po ok 0,5kg na serie
4-dzisiaj byłem u doktora i się spytalem przy okazji, noi mi powiedzial ze mam lekkie skrzywienie kręgosłupa(i poklepala mnie po lewej stronie pleców blisko kręgosłupa i nie wiem co to znaczy ze mam wykrzywione w prawą strone czy lewą, mowilem jej ze cwicze i powiedziala ze to od tego mi się napewno nie skrzywil, ale nic nie mowila ze nie moge cwiczyc takrze chyba moge)

Jeszcze mam pare słów co do tego. Wczoraj cwiczylem i nadal czulem ze bardziej pracuje prawy bok tego mięsnia równoległego a reszty mięsni to tak troche czulem. Po za tymi na dole czulem jeszcze mięsien pomiędzy łopatkami. Ale kiedy mam przerwe pomiędzy seriami i jak siedzę to wtedy czuje oba tyle ze ten prawy bardziej. Jeszcze mam taki jeden duzy problem ale to juz bardziej krengosłup (chyba). Jak skoncze robic ten MC to na następny dzien jak leze w pozycji (takiej jak ta pani na 2 zdj sorry ze takie ale innego nie znalazlem) to czuje ból wlasnie w tym miejscu gdzie jest ten mięsien równoległy ale to krengosłup boli. A czasami nawet pomiędzy seriami boli chwile lub po zakonczeniu cwiczen.
Będę wdzięczny za pomoc.







Zmieniony przez - Celtic w dniu 2013-09-30 16:50:31


1.Prawdopodobnie winowajcą jest to skrzywienie.Jeśli lekarz pierwszego kontaktu to zauważył,wada musi być duża.

Udaj się do ortopedy a w późniejszym okresie fizjoterapeuty koniecznie.
Inaczej siły będą rozkładały się nierównomiernie a chyba nie chcesz w przyszłości zmian zwyrodnieniowych?

Kręgosłup nie ma prawa Cię boleć.

PS.Czujesz PROSTOWNIKI GRZBIETU.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 246
Nie odpowiada to znaczy ze po prostu nie czuje tak dobrze tricepsa robiac wyciskanie sztangi waskim chwytem, praktycznie w ogole go nie czuje a robie raczej poprawnie bo nie jest to skomplikowane cwiczenie.

i czemu nie nie robic ruchow negatywnych ? przeciez jak doloze na poczatku tygodnia te 2.5 kg to wiadomo ze nie zrobie sam wszystkich 10-12 powtorzen tylko w ostatniej serii samodzielnie zrobie moze z 6, chodzi tu glownie o klatke.

a i czy to normalne ze robiac wyciskanie zolnierskie ledwo koncze 4 serie sama sztanga 20kg ? dodac ze serie na klatke robie obecnie ciezarem 47.5

Zmieniony przez - herous w dniu 2013-10-01 16:43:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
herous
Nie odpowiada to znaczy ze po prostu nie czuje tak dobrze tricepsa robiac wyciskanie sztangi waskim chwytem, praktycznie w ogole go nie czuje a robie raczej poprawnie bo nie jest to skomplikowane cwiczenie.

i czemu nie nie robic ruchow negatywnych ? przeciez jak doloze na poczatku tygodnia te 2.5 kg to wiadomo ze nie zrobie sam wszystkich 10-12 powtorzen tylko w ostatniej serii samodzielnie zrobie moze z 6, chodzi tu glownie o klatke.

a i czy to normalne ze robiac wyciskanie zolnierskie ledwo koncze 4 serie sama sztanga 20kg ? dodac ze serie na klatke robie obecnie ciezarem 47.5

Zmieniony przez - herous w dniu 2013-10-01 16:43:46


Nie czujesz,bo to wielostawowe ćwiczenie-to raz.Dwa-jesteś jeszcze początkującym i jesteś na etapie "nawiązywania połączeń" między układem mięśniowym a układem nerwowym".

W ćwiczeniu izolowanym zawsze będzie palenie,ale co z tego?

Co do obciążenia-masz dołożyć tyle,aby zmieścić się w swoim przedziale powtórzeń.To ty masz wykonać pełną serię,a nie Twój partner.Pomyśl trochę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
jednym słowem: masz po prostu dźwigać, bo i tak nie ma co Cię jeszcze palić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 246
ok wiec zostane przy tym cwiczeniu, ale jeszcze mi powiedz co z tymi ruchami negatywnymi i dokladaniem ciezaru - bo wezme na biceps 20 kg sztanga zrobie wszzystkie powtorzenia wiec doloze i nie zrobie juz wszystkich, tak samo z klatka, wiem ze moje pytania moga byc banalne ale dla mnie istotne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
To męcz dany ciężar,dopóki nie wykonasz określonej ilości powtórzeń(1/2 mniej to żadna strata).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 246
no dokladnie tak robie ale po prostu przy 4 serii ktos mi pomaga i wtedy jak zrobie te 10 powtorzen z pomoca czuje ze klatka jest bardziej skatowana niz jak zrobie 5 samodzielnie, to blad ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Powtarzam po raz ostatni-masz sam wykonywać pełną serię.

Nie drąż już tego tematu,bo Ci wlepię bana.Może wolne od forum,skłoniłoby Cię do przemyśleń

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

Wiecej