SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Nie stać mnie na dietę - czy oby na pewno?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Tez tak robie a najczesciej trafi sie jakas okazja zeby dostac od znajomego lub kupic z 5kg za 10zl na rynku od jakiejs babci

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Jak pisze VonLobo zdecydowanie bardziej opyla się kupować w dużych pakach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Przypomniałem sobie jeszcze o jednej rzeczy - sporej części osób bardzo nie podchodzi smak oliwy z oliwek czy zimnotłoków. To spora przeszkoda, bez zdrowych tłuszczy można masować, ale na brzuchu! W takim wypadku, w przypadku osób ćwiczących bardziej rekreacyjnie, amatorsko, wcale niezgorszym pomysłem jest uzupełnienie diety o masło orzechowe (bez dosypki cukru) i siemię lniane. Chleb żytni z masłem orzechowym czy sałatka z dipem jogurtowym (idzie znośnie przemycić siemię) to uzupełnienie diety w tłuszcze z relatywnie zdrowych źródeł. Wiadomo, że najlepsze są oleje/oliwy typu extra virgin, ale jeśli ktoś przez walory smakowe ma je w ogóle odpuścić i zastąpić kebabem, to jednak powyższe "dodatki" są rozsądniejsze.

A piszę to bo wielu osobom wydaje się równocześnie, że nie tylko nie można skomponować za małą cenę zdrowego jadłospisu ale nie może być smaczny, a to nie prawda!

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
A z maseł polecasz jakieś konkretne, czy własnej produkcji (pracochłonne i drogawe). Ja ze swojej strony mogę polecić PRIMVIKĘ (czy jakoś tak ) bez dodatku soli i cukru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
że też Wam się chce tak kombinować.
a masło orzechowe to kał, więc nie rozpędzaj się kolego za bardzo w swoim mentorowaniu.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-07-07 11:46:23

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Wiesz Koniu, musisz chociaż spróbować zrozumieć, że nie każdy przewala dwa tysiące na dietę miesięcznie wybredna Bestio...

Uzasadnij drugą część proszę, dlaczego niby masło orzechowe (np. ze zmielonych orzechów włoskich czy migdałów zależnie od preferencji, tudzież jedno z wielu dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością z samych migdałów, bez dosypki reszty gówien) jest niewskazane? Ja rozumiem zdrowe nawyki, jeść wszystko możliwie nieprzetworzone ale twierdzenie, że jak zmielimy orzechy z odrobinką olejku kokosowego itp. dla smaku to od razu wywali bebzon i stanie się krzywda. To zaczyna zakrawać znów na przegięcie w drugą stronę, niewielu z tutaj obecnych szlifuje formę na scenę by lekka obróbka w rodzaju zmielenia orzechów miała im zaszkodzić...


Kalikstat, masło własnej roboty wcale nie jest drogie. Ty teraz wpadasz w pułapkę, próbujesz porównać śmieciowe z jakichś orzechów z hipermarketu (typu właśnie primaviki) do własnorobionych - wówczas wychodzi sporo taniej... ALE Umówmy się, że przyrównujemy jedzenie jednej jakości, np. dorywamy większą ilość migdałów i sami montujemy masło, wówczas na tle odpowiednika ze sklepu za 3 dychy za słoiczek ćwiartkę wcale tak drogo nie będzie! Dlatego właśnie już w samym artykule napisałem, że wszelkie wypady smakowe typu takiego masła nam podniosą cenę i trzeba to mieć wkalkulowane, prawda?

Zmieniony przez - kamikaz w dniu 2012-07-07 13:04:07

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
myślałem, że mowa o "klasycznym" maśle orzechowy, domowe jak najbardziej ok. ale z migdałów nigdy jeszcze nie widziałem, gdzie do dostania?

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-07-07 13:07:21

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Dwa razy szamałem, ale niestety w formie prezentu bo mnie by zeżarło sumienie jakbym miał wydać 3 dyszki na 250g... Terrasana produkuje w ćwierć kilogramowych słoiczkach, do kupienia w niektórych sklepach internetowych ze zdrowym jedzeniem, to jedyne masło nie z prażonych orzechów ale okupione ceną.
http://biovert.pl/pl/p/Maslo-migdalowe-BIO-250g-Terrasana/2560

A klasyczne odpada, ziemne jeszcze prażone są o kant dupy otłuc, po co się pałować z dietą na możliwie zdrowych składnikach a potem włoić taki shit?

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Jak ktos nie ma kasy to raczej na proporcje kwasow tluszczowych w diecie nie zwraca zbytniej uwagi byle dostarczyc jakies zrodlo skladnikow odzywczych

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 678
ustawiłem sobie nowy budzik :D

"Zawsze dawaj z siebie wszystko"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zamiana tkanki na rzeźbe pomoc!!

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium