SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 166481

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2725 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 76840
Witam
Mam prośbe, czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytania w tym wątku?:
http://www.sfd.pl/Powrót_po_kontuzji-t1061663.html 
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 88 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 831
na sztandze prostej na bica w 4 seriach biore 20 kg, wiecej nie dam rady dolozyc, wiec cofac z ciezarem np do 10 kg i znowu dochodzic do 20 kg czy nie cofac i robic z 20 kg? prosze o wyjasnienie
napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2428 Napisanych postów 46997 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 509636
Ale po co się cofać? masz tylko jedno ćwiczenie na biceps czy coś więcej ? różnicujesz tempo ? ilość powtórzeń ? stosujesz jakiekolwiek formy progresji ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 88 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 831
narazie mam jedno cwiczenie, tempa nie roznicuje, robie 4s po 10 powtorzen, a cofam sie z ciezarem poniewaz jesli dojde do maksow to powiedziano mi we wczesniejszych postach zeby sie cofac z ciezarem i od poczatku dochodzic do maksow jesli robie fbw, a robie :)
napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2428 Napisanych postów 46997 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 509636
No właśnie ale nie bierzesz pod uwagę podstawowych parametrów treningu jak choćby tempo inaczej będą wyglądały ciężary jak tempo będziesz mieć 4010 a inaczej jak 2010

napisał(a)
Początkujący
a odpowiedzialbys co z tym cofaniem z ciezarem? ;)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 27 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 22
Witam!
Jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę.
Lecz szukam porad jak zacząć trening, co mi do tego potrzeba i jakie są mniej więcej koszta.

Od wypadku który był jakieś 5 lat temu(samochodowy, złamanie kościu udowej) zacząłem tyć, aż doszło do 120 kg(wcześniej ważyłem 88/90 kg przy 86cm w pasie), w ubiegłym roku dzięki pracy(ciężkiej fizycznej) zszedłem do 103, niestety ponownie przyszedł okres zimowy(przerwa w pracy) i znowu ważę 120 kg ;( To mnie prześladuję, ta waga ciągle do mnie wraca.. Wiem, zbyt malo ruchu, gdyż nie jem dużo.

Tak więc rozstawiłem w garażu siłownię zrobioną za nastolatka - samemu, ławka/skos do tego mam hantle i rowerek (kupny;p).

I tutaj mam pytanie jak ćwiczyć w możliwie wydajny sposób do zgubienia wagi i co kupić.

Wiem że każdy w możliwie najszybszy sposób z taką nadwagą chciałby schudnąć, ale przez tą nadwagę zaczynam stronić od ludzi, ciężko jest mi się wbić w ubrania itd , a w miejscu gdzie mieszkam nie ma opcji na basen, bieganie itd, itp.

rozumiem że konieczna będzie dieta, spożywam 5 posiłków dziennie, ostatni o 19, obfity tylko obiad, nie potrafię wyeliminować tylko białego pieczywa.

Pozdrawiam Adam

Zmieniony przez - Love or Hate w dniu 2015-02-03 00:36:17
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 20118 Wiek 14 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 184230
karolekuba
a odpowiedzialbys co z tym cofaniem z ciezarem? ;)

Biceps nie jest partią, na którą stosuje się progresję ciężarów i deloady.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2015-02-03 08:48:06
napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Love or Hate
Witam!
Jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę.
Lecz szukam porad jak zacząć trening, co mi do tego potrzeba i jakie są mniej więcej koszta.

Od wypadku który był jakieś 5 lat temu(samochodowy, złamanie kościu udowej) zacząłem tyć, aż doszło do 120 kg(wcześniej ważyłem 88/90 kg przy 86cm w pasie), w ubiegłym roku dzięki pracy(ciężkiej fizycznej) zszedłem do 103, niestety ponownie przyszedł okres zimowy(przerwa w pracy) i znowu ważę 120 kg ;( To mnie prześladuję, ta waga ciągle do mnie wraca.. Wiem, zbyt malo ruchu, gdyż nie jem dużo.

Tak więc rozstawiłem w garażu siłownię zrobioną za nastolatka - samemu, ławka/skos do tego mam hantle i rowerek (kupny;p).

I tutaj mam pytanie jak ćwiczyć w możliwie wydajny sposób do zgubienia wagi i co kupić.

Wiem że każdy w możliwie najszybszy sposób z taką nadwagą chciałby schudnąć, ale przez tą nadwagę zaczynam stronić od ludzi, ciężko jest mi się wbić w ubrania itd , a w miejscu gdzie mieszkam nie ma opcji na basen, bieganie itd, itp.

rozumiem że konieczna będzie dieta, spożywam 5 posiłków dziennie, ostatni o 19, obfity tylko obiad, nie potrafię wyeliminować tylko białego pieczywa.

Pozdrawiam Adam

Zmieniony przez - Love or Hate w dniu 2015-02-03 00:36:17

Jak sam zauważyłeś podstawową sprawą jest zmiana nawyków żywieniowych zapoznaj się z tematami podwieszonymi w dziale odżywianie i odchudzanie znajdziesz wszystkie podstawowe informacji o komponowaniu diety i posiłków, a po drugie trzeba się wziąć za ruch. Jeśli dysponujesz podstawowym sprzętem to spokojnie możesz jakieś podstawowe fbw zrobić. A trening i dobra dieta przyniesie efekty.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 324 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55946
Czy nie ściąganie łopatek jest dużym błędem podczas robienia martwego ciągu ? Jest jakiś sposób / tutorial aby nauczyć się ściągać łopatki podczas martwego ciągu ? Spinam łopatki, które mi automatycznie puszczają od razu gdy złapię gryf. W czym może leżeć problem ? Robię wersje sumo jak coś.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

Zaburzenia libido i supresja HPTA „na cyklu” Zaburzenia libido i supresja HPTA „na cyklu” Chcesz szybciej schudnąć? Jedz ryby! Chcesz szybciej schudnąć? Jedz ryby! Denis Cyplenkov - najsilniejsze ręce na świecie Denis Cyplenkov - najsilniejsze ręce na świecie Diamond Cup Espinho 2018 Diamond Cup Espinho 2018 Panatta World Cup Rimini 2018 Wyniki Panatta World Cup Rimini 2018 Wyniki Rafael Brandao wschodząca gwiazda PRO Rafael Brandao wschodząca gwiazda PRO Szwedzka fitness modelka Jelly Devote i jej gorąca transformacja Szwedzka fitness modelka Jelly Devote i jej gorąca transformacja Kiepska genetyka? 6 sposobów na podkręcenie genetyki Kiepska genetyka? 6 sposobów na podkręcenie genetyki