SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297387

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Spięcia wykonuj w szczytowej fazie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 186
Zgadzam się
...
Napisał(a)
Usunięty przez ramboZiT za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 186
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
AgnusPL
Witam Panów z SFD!

W swoim pierwszym temacie opisałem swój plan treningowy i otrzymałem cenne wskazówki. Teraz jednak natrafiłem na problem i mam też jedno pytanie, myślę że to właściwe miejsce do jego zadania?

Jestem po kolejnym, tym razem 1,5 godzinnym treningu. Mam problem z doborem obciążeń. Nie daję rady uginać na modlitewniku zbyt wiele ani wyciskać siedząc, co mnie dziwi. Aktualne obciążenia dla ćwiczeń jakich używałem:
- wyciskanie na ławce poziomej: 20kg+gryf
- wiosłowanie sztangą 15kg+gryf (łamany)
- wyciskanie siedząc na ławce ukośnej: 4kg+gryf
- uginanie na modlitewniku z nachwytem 4kg+gryf

Próbowałem nałożyć więcej przy tych ćwiczeniach (wyciskanie siedząc i uginanie) ale nie byłem w stanie powtórzyć 10 razy ani jednej serii.
Proszę o poradę - czy zostawić te "dziecięce" obciążenie czy zmniejszyć ilość powtórzeń ale dołożyć ciężaru? Mimo że z trudem konczyłem 10 powtórzeń z tak małym obciążeniem to po treningu nie jestem zmęczony, nie czuję aby mięśnie dostały w kość. W ogóle nie czuję że wczoraj ćwiczyłem.

I kolejne pytanie:
Ćwiczę około 18-19:00. Gdybym chciał wprowadzić poranne ćwiczenia to jakie byłyby najbardziej polecane? Rano miałbym około godziny na to ale wolałbym nie biegać ze względu na sąsiadów. Z drugiej strony jestem na redukcji więc na tym mi zależy najbardziej, siła to sprawa drugorzędna. Może coś wytrzymałościowego? Ale tak by nie robić hałasu o tej 6:00.
Myślę że dałbym radę ćwiczyc 2x dziennie ale też nie chcę się zajechać i po miesiącu zniechęcić. Co radzicie?


Ćwicz mniejszymi obciążeniami, a siła z czasem przyjdzie.

A po co Ci dwa treningi dziennie, skoro jeden wystarczy w zupełności ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
ruleta
Witam grono ekspertów sfd.
Panowie, co powiecie na taki martwy ?
To robienie rekordu, ale myślę, że właśnie tutaj wychodzą błędy w technice do których człowiek przywyknie - może za wysoko z biodra ?
Długo miałem problem z progresem w martwym bo kombinowałem, teraz powoli idzie w górę. Uciąłem objętość, dodałem kcal






Troche puściłeś dolny odcinek grzbietu, ale tragedii nie ma-tym bardziej, że to ciężar jedynkowy.

Natomiast nie mierzyłbym maksów w MC, bo to nie jest Ci potrzebne.Szkoda zdrowia.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tak troszkę słabo widać, mozesz dać jeszcze z przodu lub z dalszej odległości bo jak masz już sztangę w połowie nie widać górnej części ciała a talerze nogi zasłaniają

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 45 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 244
ronie220

Ćwicz mniejszymi obciążeniami, a siła z czasem przyjdzie.
A po co Ci dwa treningi dziennie, skoro jeden wystarczy w zupełności ?


Trudno mi rano wstać, śniadanie jem wybiegając do pracy lub w biurze, lub wcale. A tak, miałbym dodatkową motywację by jednak zwlec się z łóżka wcześnie, zjeść śniadanie normalnie i bez stresu, dodatkowo jeszcze mieć chwilę by poćwiczyć.

Ok, obciążenia zostawiam na razie. Ale dziwnie się czułem po tym treningu - nie czułem zmęczenia mięśni, choć w trakcie nie starczyło mi wytrzymałości by ćwiczyć ciężej.

--
Per aspera ad astra

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1395
Witam, mam taki problem jak ćwiczę (trening obwody) albo jak biegam to mam taki straszny bul brzucha :// nie wiem jak go opisać tak jakby ktoś mnie mocno cisnął w brzuch, szczególnie podczas bieganie biegnę z 3min jest okej i nagle ten bul brzucha mnie łapie.. Nie wiem czym on może być spowodowany, może to dlatego że mam słabą kondycje i z czasem przejdzie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
a może to kolka ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1395
nie to chyba nie jest kolka, trochę inny jest to ból, jak się nie zatrzymam to wymiotować mi się chce i muszę sie zatrzymać.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium