SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295118

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
ronie220... Czytałem artykuł w Perfect Body, ale były jeszcze 2 numery, gdzie były omawiane serie i zagadnienia treningowe, a nie mam do nich dostępu :)... Pewnie nikt mi nie pomoże, ale ogólnie T.H.T cechuje się treningiem, w którym skupiamy się na jak największej hipertrofii poprzez dużą intensywność i robienia w każdej serii max. powtórzeń ;) Tym samym przy mniejszej objętości mamy lepsze efekty.

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Akurat objętość jest najważniejszym czynnikiem zarówno pod kątem hipertrofii jak i siły.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie jesteś doradcą Fryto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Rafall
Ponieważ już któryś raz z kolei zdarza mi się, że pytania są olewane :) Opisałem co mogłem , podałem ilosc serii jakie wykonuje tygodniowo , pozniej ze wszystko sie rozwija tylko ramiona nie , i tyle co tu wiecej pisac podajcie jakies metody zeby przelamac stangacje ktore moze wy stosowaliscie , poprosiłem o pomoc i po raz kolejny poczułem się zlekceważony ;)


Ale na czym polega opisanie problemu- "buły mi nie rosną, robię 9 serii na bica i 12 na trica"?

Zwiększ objętość, popraw technikę, zwolnij ruch ekscentryczny, używaj innych obciążeń, zmień ćwiczenia... No to jest standardowy repertuar rozwiązań, ale to jest chyba oczywista oczywistość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Przepraszam, pomyliłem wątki.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1194
Mam pytanie co do treningu WSB. Stosuje go bądź stosował któryś z doradców? :D Bo nie wiem czy jest sens zadawania kolejnych pytan

http://www.sfd.pl/[BLOG]_DT_by_Ekon-t1063475.html ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA I KOMENTOWANIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
A może Pandarek się wypowie? Zgodnie z tym co było opisane, objętość nie jest wyznacznikiem efektów- ponoć to mit.

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Artykuły w PB stoją na tak niskim poziomie, że tego nawet nie ma co komentować.
2. Nie rozumiem o co chodzi z tą "objętością"... Objętość to sensu largo ilość przerzuconych kg, albo sensu stricto liczba powtórzeń. Celem każdego treningu jest dobranie takiej objętości na takim %cm, żeby nie było przetrenowania, ani niedotrenowania... Po prostu nie rozumiem zdania "objętość nie jest wyznacznikiem efektów" i nie wiem jaką tezę ono stawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
PoGGromca
A może Pandarek się wypowie? Zgodnie z tym co było opisane, objętość nie jest wyznacznikiem efektów- ponoć to mit.


Czasem się zastanawiam skąd się biorą takie teorie, objętość treningowa jest jednym z podstawowych parametrów treningowych i najłatwiej nią manipulować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 493
Pytanko co do FBW:

Korzystam z treningu :
https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

Wybrałem trening A/B...i tu moje pytanie :

Wszędzie na tym forum są informacje, aby w FBW unikać ćwiczeń izolowanych, a tymczasem u georga ćwiczenia na nogi się izolowane...Czy lepiej te ćwiczenia zamienić na jakieś inne ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

Wiecej