SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297379

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 404
Moje pytanie tyczy się aerobów lub interwałów. Mianowicie czy da się wykonywać jedne albo drugie w domowych warunkach? Bez sprzętu typu elektroniczna bieżnia czy rowerek stacjonarny. Wiem, że najefektywniejsze było by bieganie, ale ja po prostu nie lubię biegać, a chciałbym żeby te treningi również sprawiały mi przyjemność. Z góry dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
swiezak15
Moje pytanie tyczy się aerobów lub interwałów. Mianowicie czy da się wykonywać jedne albo drugie w domowych warunkach? Bez sprzętu typu elektroniczna bieżnia czy rowerek stacjonarny. Wiem, że najefektywniejsze było by bieganie, ale ja po prostu nie lubię biegać, a chciałbym żeby te treningi również sprawiały mi przyjemność. Z góry dzięki.


Oczywiście, zapoznaj się z TABATĄ (wystarczy wpisać w google)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
pod warunkiem, że kondycja jest na przyzwoitym poziomie jak jesteś z wydolnością na bakier to trening metaboliczny nie jest dla Ciebie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 404
A istnieją może ćwiczenia odpowiednie do tabaty niewymagające użycia sztangielek/sztangi ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Panowie robie FBW od Traktora i mam pytanko jak robić RDL?
Mam mały dylemat, ponieważ z obserwacji udało mi się wyłapać robienie ciągów na 2 sposoby - 1. to taki, w którym od początku od początku do końca 'kontroluję' ruch i robię to z ciągłym mocnym napięciem mięśniowym, a 2. to taki, w którym skupiam się na poderwaniu ciężaru, a faza opuszczania jest jakby 'mniej ważna' i ciężar jest niemalże puszczany.
Tutaj rodzi się pytanie jak polecacie ćwiczyć? Robię trening tak jak poleciał Traktor czyli wszystko 4 serie po 15 powt. z progresją ciężaru.


Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-03-29 13:28:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6643
wpis do powiadomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
swiezak15
A istnieją może ćwiczenia odpowiednie do tabaty niewymagające użycia sztangielek/sztangi ??


sprawle i temu podobne ćwiczenia; wystarczy poszukać w odpowiednim dziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
IwaN48pl
Panowie robie FBW od Traktora i mam pytanko jak robić RDL?
Mam mały dylemat, ponieważ z obserwacji udało mi się wyłapać robienie ciągów na 2 sposoby - 1. to taki, w którym od początku od początku do końca 'kontroluję' ruch i robię to z ciągłym mocnym napięciem mięśniowym, a 2. to taki, w którym skupiam się na poderwaniu ciężaru, a faza opuszczania jest jakby 'mniej ważna' i ciężar jest niemalże puszczany.
Tutaj rodzi się pytanie jak polecacie ćwiczyć? Robię trening tak jak poleciał Traktor czyli wszystko 4 serie po 15 powt. z progresją ciężaru.


Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-03-29 13:28:02



W rdlu zdecydowanie nie chodzi o puszczanie ciężaru, tylko ciągłą pracę biodrem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Okej, dzięki za pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Powiedzcie mi w końcu jak to jest z tymi aerobami? Niedawno czytałem artykuł, że spowalniają budowę masy mięśniowej. Natomiast ja niestety mam sporo fatu na brzuchu i klatce i chciałbym się go pozbyć. Kiedy najlepiej kręcić aeroby? Po treningu czy w dni nietreningowe? Chce dodać ze 2-3 sesje aero w tygodniu, żeby w końcu zrzucić ten brzuch. Co do diety to jest trzymana "na oko", tj. obliczam sobie ile mniej więcej czego jeść i gotuję. Nie jem śmieciowego jedzenia, unikam wszelkiej maści cukrów.

A i pytanie co do tych aerobów, warto pić np. kubek czarnej kawy przed każdym biegiem/treningiem? Przyspieszy to spalanie tłuszczu? Czytałem ostatnio, że działa termogennie, ale zastanawiam się jak wy się do tego odniesiecie.

Pozdro
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium