SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297396

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
martwy wygląda bardzo dobrze, mimo, że perspektywa daleko na filmie wygląda bardzo fajnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 240 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8119
Witam mam pytanie co wg Was powoduje większy wzrost testosteronu ( MC czy Przysiady ) ? Wiem ze ciężar odgrywa dużą role , i czy MC pobudza również mięśnie nóg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Mc zdecydowanie pobudza mięśnie nóg, ale dużo zależy od wersji: inaczej klasyk, inaczej rdl.

Bez różnicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 240 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8119
Inaczej chciałbym zacząć ćwiczyć nogi bo nie chciałbym ich zaniedbywać lepszym ćwiczeniem na nogi jest MC czy przysiad ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
przysiad

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 92 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 689
Witam. Mam takie pytanie(może głupie ale z góry proszę o merytoryczne odpowiedzi). Czasami mam tak ,że pasowałoby mi podzielić trening pleców na pół tzn np rano podciąganie nachwytem i podchwytem a wieczorem wiosłowania ,martwy itp. Czy taki podział spowoduje zmniejszenie efektywności treningu? Wiem, ze to pewnie zbytnie kombinowanie ale ciekawi mnie jak mięśnie teoretycznie powinny reagować na taki trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Podział treningu na dwie sesje w ramach jednej grupy to dość często spotykane rozwiązanie pytanie jest zasadnicze czy jest Ci to potrzebne trening poranny i wieczorny zostawiłbym na okres, w którym będziesz w stanie lepiej wykorzystać taki trening. Oczywiście możesz spróbować ale raczej nie liczyłbym na spektakularne rezultaty dla początkującego siłacza

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 92 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 689
Tu chodzi o to , ze czasowo lepiej mi tak pasuje podzielić trening i czy taki podział nie odbije się negatywnie na jego efektywności. A jak to wygląda w sytuacji gdybym połowę zrobił jednego dnia a drugą połowe treningu dnia następnego? Nie chodzi o to ,ze kombinuje aby wymyślić jakiś lepszy trening tylko o brak czasu na zrobienie całego treningu na raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Możesz go podzielić na części jednak z automatu zrobi Ci się dana partia trenowana dwa razy w tygodniu, bo mimo iż podzielisz na dwa to nie mogą być treningi tej samej partii dzień po dniu bo regeneracja musi być zachowana odpowiednio.
Ile zajmuje Ci trening?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 92 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 689
OK dzięki za odpowiedz. Zastanawia mnie tylko jeszcze ten trening dzielony na rano i wieczorem. Jak tak długa przerwa między ćwiczeniami(bo można to tak nazwać) wpływa na pobudzenie mięsni do wzrostu. Czy po porannym treningu rozpoczyna się już proces regeneracji i ćwicząc wieczorem zaburzamy go? Czy może wręcz odwrotnie i po tak długiej przerwie po prostu możemy zrobić pozostałe ćwiczenia bardziej efektywnie z większym ciężarem itd.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium