SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

*Bardzo* poranny trening - papu do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1044

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 311
Hejas,

zarzuciłem szukajkę nt. treningu rano - w większości postów ranem było jednak 10-11, choć trafiło się kilka porannych ptaszków które jednak mogą jeść częściej.

Zobowiązania pracowe i "po-pracowe" pozwalają mi na siłownie w godz. 6:40-8.10 (1.5h) rano.
Zrobiłem wyliczanki do diety na mase wg. porad na stronie http://bigpaker.net/dieta-na-mase.htm i wyszło mi że przy wzroście 1.76m, 68kg, 25 lat, typ "ekto", potrzeba mi ok. 3400 kcal (zaokrąglone w góre)

Tymczasem (bardzo ciekawy) art quazara "Robimy masę fakty nie mity" w giga-wątku https://www.sfd.pl/Robimy_mase_-_fakty_nie_mity_by_qaz-t173140.html  przy podobnym typie 1.77m, 70 kg wylicza już 4800 kcal !

różnica znaczna (kogo słuchac? ;)), choć w/w art zakłada wcinanie 8-10x dziennie a poprzedni 5-6 więc widzę skąd się bierze różnica ale z racji pracy nie mam szans na jedzenie co 2h, tak mógłbym wcinać teoretycznie tylko w soboty i niedziele, również zakłądając że nie robię nic innego (marzenie ściętej głowy ;))

Do konkretów: trening 3x w tyg., Pon, Śr, Pt. w okolicach 6:30.

5:20 - 100g ryżu, 3 płaty bekonu (ok. 100g) /lub ryba (z puszki), banan
to jest śniadanie i zarazem posiłek przedtreningowy, pomiędzy zjedzeniem a zaczęciem ćwiczeń jest ok. 1h jak zalecane. Mógłbym zjeść więcej ale musiałbym też wstać wcześniej np. o 4:00, ale wtedy nie wyrobiłbym z 7h snu.

8:30 - jogurt, wafel ryżowy, banan (mam jakieś 10 min w samochodzie na "posiłek po")

13:00 - obiad - ok. 250g ziemniaków (lub ryż - zależy co akurat mają w knajpie) + 2 filety z kurczaka/lub ryba + warzywa (najczęściej jakaś sałatka z marchwi, groszek)

18:30-19:00- kolacja
100g ryż, pierś z kwaka, warzywo

22 - krewetki (praktycznie samo białko wg. opakowania), lub jajecznica


ciężko mi podać teraz dokładne wartości w gramach - wzoruję się na wartości odżywczej w gramach na opakowaniu, czyli np. 100 gramowa torebka ryżu mówi że ma 80g węgli, 12 płatów bekonu = 300g, czyli 4 płaty to 100g, wg. opakowania równa się 25g białko/15g tłuszcz., itp.

posiłki w pracy wchodzą w grę tylko w postaci gotowej, nic co trzeba przyrządzać, czyli np. banan, suszone śliwki, orzechy itp.

w dni bez treningu śniadanie ok. 7:00, płatki / musli na mleku, jajecznica, chleb pełny z serem i plastrami kurczaka lub szynki, owoc

Proszę doradźcie czy to powyżej ma sens?? Co dodać, co zmienić? Mogę przesunąć lunch o godzine wstecz lub w przód. Staż treningowy to ok. 4 mies.

Jeśli jem b. dużo to najczęściej rośnie mi tylko brzuch (może więc powinienem ćwiczyć brzuch codziennie?)
Mój cel to ok. 75kg "żywej" wagi / czyli chciałbym przybrać te 7 kg ale rozłożyć to po ciele, nie na dużym brzuchu


Z góry dziękuję za podpowiedzi jeśli jakoweś się pojawią :)

być...nie tylko mieć

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny (1 dzienz 7)

Następny temat

Tłuszcz na brzuchu u ekto jak to spalić ?

WHEY premium