SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

**Wszy po stole, ale w rzędzie, czyli po BANie za spamowanie w SPAMie!;-)**C/S**

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75872

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2631
Blackwater mogło płacić za prostytutki rządowymi pieniędzmi

"Nazwisko jednej z prostytutek widniało nawet w planie wynagrodzeń Blackwater w ramach kategorii: "Opieka Rekreacyjna"."

http://wiadomosci.onet.pl/2128218,441,blackwater_moglo_placic_za_prostytutki_rzadowymi_pieniedzmi,item.html 

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2631
[quote]Komunikat Specjalny: Praca w armii USA
Praca od zaraz w wojsku, pełne ubezpieczenie medyczne dla żołnierzy i ich rodzin, zakwaterowanie, wyżywienie, stypendium na kontynuowanie edukacji, świadczenia emerytalne, miesiąc płatnego urlopu na rok, gwarantowane przeszkolenie przed rozpoczęciem pracy z pełnym wynagrodzeniem. Ponad 230 zawodów, w tym medyczne i sekretarialne. Możliwość nauki angielskiego z pełną pensją!

Wymagania: uregulowany pobyt w Stanach, wykształcenie średnie, średnia znajomość angielskiego, niekaralność, dobre zdrowie, wiek do 41 lat. Zadzwoń do mnie! 1 (888) 294-3943


http://sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl/

Zmieniony przez - IKSROJAP w dniu 2010-02-15 12:23:00

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

napisał(a)
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 11983 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79498
Puchatek-generalnie to miałbym jeden duży zarzut co do firmy,a mniej do pokazu,bo jeśli firma Scorpion chce zabłysnąć na dużej imprezie,to powinni zorganizować chłopakom z GI własnej firmy stałe treningi z technik interwencji i samoobrony,a nie zbiarać ludzi,ubierać w firmowe ciuchy i pokazywać jacy to "kozacy" u nich pracują,bo to w tym jest najśmieszniejsze.Gdyby chłopaki pracowali razem,trenowali razem,to sądzę że pokaz wypadłby o wiele lepiej.


Paweł-a o rekrutacji do naszej armii coś masz?

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13811
"Zasada jest taka: "Jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz". "

W czym lub gdzie jest taka zasada? To że pan się kieruje taką zasadą nie znaczy że inni też. Ludzie po prostu próbują dorobić kasę i tyle mało chwalebne ale proste tłumaczenie.

"Po co robić pokaz czegoś co w realiach nie ma racji bytu."

Hmm neguje pan prawie wszystkie pokazy sztuk walki, gruby zarzut, bo z pana rozumowania wynika że po co robić pokaz kendo, jak nikt nie będzie biegał z katną? Po co pokaz dźwigni aikido jak nikt ich nie zastosuje?
Bo w pewnych realiach przecież to nie ma racji bytu.

"Czy to ze względu na jakość, czy ze względu na rodzaj czy też ze względu na fikcję (zbieranina ludzi)."

Ze względu na to że było zapotrzebowanie na taki pokaz, ludzie mogli zarobić, widzowie mogli się cieszyć.

"To taka oferta bez pokrycia. Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Laika wprowadzą w błąd (nierzetelność oferty albo oferta wprowadzająca w błąd - może się obić o sąd konsumencki co najmniej)"

Jaka oferta, bierze pan pokaz za ofertę? Sąd konsumencki to miał by radochę przy takim pozwie ;) Trochę pan przesadza w swojej wypowiedzi.

"a znający się na rzeczy parsknie śmiechem. "

Tu się jak najbardziej zgadzam, ale mądry człowiek będzie wiedział że to tylko pokaz i nic więcej, to nie egzamin z umiejętności, tylko zwykły głupi pokaz dla ludzi którzy właśnie się nie znają i ma in on zapewnić rozrywkę.

"I po co się błaźnić ?"

Dla pana błazenada dla innych zarobek i jakaś forma reklamy.

Sam nie wiem po co bronię pokazu, chyba dlatego że nie podoba mi się pana podejście, jest strasznie "zamknięte".

Niebo woła, ziemia przyciąga.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2631
Wiem, wiem. Dla niektórych etyka, a już etyka zawodowa to taki eksponat z późnego neolitu.
Widocznie jestem neandertalczykiem we współczesnym biznesie.

Nie neguję pokazów sztuk walki tylko neguję przywoływania niektórych technik jako skutecznych w realnych sytuacjach obecnie.

Przy tym trzeba zwrócić uwagę, że sztuki walki to nie techniki interwencyjne. Jeżeli ktoś wybiera sie na pokaz sztuk walki to idzie z nastawieniem, że zobaczy cos w wykonaniu mistrza, który zachwyci swą finezją, kunsztem, techniką, skutecznośćią, ekspresją. W przypadku tego pokazu nie był to pokaz sztuk walki tylko pokaz mozliwosci zespółów inetrwencyjnych, którym do pokazu sztuk walki brakło tego wszystkiego co napisałem trzy linijki wyżej, a w przypadku pokazu taktyki i technik interwencyjnych brakło nie tylko dynamiki i w niektórych przypadkach skuteczności ale również możliwości realnego zastosowania.
Jeżeli idę na pokaz sztuk walki to widzę ludzi w "gi", hakama lub coś w tym stylu, jeżeli widzę ich umundurowanych to zakładam, że nie mam do czynienia z mistrzem miecza, łuku, goshin ryu czy czegos podobnego tylko przedstawicielem służb mundurowych, który zaprezentuje skuteczne i realne techniki interwencyjne.

Możliwość zarobienia nie tłumaczy wprowadzania w błąd.

Reklama nie może wprowadzać konsumentów w błąd. Wtedy jest uznawana za czyn nieuczciwej konkurencji i nieuczciwą praktykę rynkową.
Treść każdej reklamy powinna być rzetelna i przedstawiać prawdziwe informacje. Wynika to z prawa konsumenta do prawdziwej, rzetelnej i pełnej informacji o towarze bądź usłudze. Zazwyczaj reklama jest przeznaczona dla szerszego kręgu osób, wtedy może stanowić zagrożenie dla tzw. zbiorowych interesów konsumentów.

Zgodnie z definicją reklamy wprowadzającej w błąd (wprowadzoną przez Dyrektywę Rady Unii Europejskiej nr 450/84) jest to każda reklama, która w jakikolwiek sposób, łącznie ze sposobem jej prezentowania wprowadza w błąd lub jest zdolna do wprowadzenia w błąd osób, do których jest skierowana lub do których docier , skutkiem czego może wpłynąć na ich gospodarcze zachowanie się albo z tych powodów szkodzi konkurentom lub może im szkodzić.

Aby dokonać obiektywnej oceny, na gruncie polskiego prawodawstwa czy reklama jest wprowadzającą w błąd czy nie, na podstawie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (art. 16 ust. 2) należy brać pod uwagę wszystkie jej elementy, a szczególnie dotyczące ilości, jakości składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy lub konserwacji reklamowanych towarów lub usług, a także zachowania się klienta. Nie jest to jednak katalog zamknięty.

Kolejną przesłanką do uznania reklamy za wprowadzającą w błąd jest jej jednoczesny wpływ na decyzję zakupu towaru lub usługi.

Przykładem reklam wprowadzających w błąd są także reklamy, które przesadnie podkreślają pewne cechy towaru. Albo przedstawiają prawdziwe informacje, tylko że w dwuznaczny sposób co skutkuje błędnym wyobrażeniem konsumenta na temat reklamowanego produktu. Trzeba mieć bowiem na uwadze to, że odbiorcą reklamy jest zwykły konsument, nie posiadający wiedzy fachowej, któremu trudno jest ocenić czy przekaz reklamowy ma znamiona reklamy wprowadzającej w błąd czy nie. Czasami przedsiębiorcy wykorzystują tzw. reklamy niepełne. Polega to na nieprzedstawianiu wszystkich istotnych danych. W ten sposób konsument posiada mylne zdanie na temat promowanego towaru.

Wszystkie opisane wyżej zachowania przedsiębiorcy mają również znamiona nieuczciwych praktyk rynkowych, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (art. 5 i 6). Jeśli konsument decyduje się na dochodzenie swoich praw ma do wyboru dwie podstawy prawne – ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów i stosowne postępowanie prowadzone przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, gdzie konsument składa powództwo bezpośrednio do sądu powszechnego.

Jeśli przedsiębiorca posługuje się taką reklamą musi liczyć się z tym, że konsument, którego interes został z tego powodu naruszony, może domagać się od niego na drodze cywilnej m.in.:

* naprawienia szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądania unieważnienia umowy z obowiązkiem wzajemnego zwrotu świadczeń oraz zwrotu przez przedsiębiorcę kosztów związanych z nabyciem towaru,
* zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej, ochroną dziedzictwa narodowego lub ochroną konsumentów.

Jeśli konsument zdecyduje się na zgłoszenie Prezesowi UOKiK zawiadomienia dotyczącego stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów i po przeprowadzeniu Prezes UOKiK wyda decyzję, przedsiębiorca może zostać ukarany karą pieniężną w wysokości nie większej niż 10% przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym poprzedzającym rok nałożenia tej kary.


"Jaka oferta, bierze pan pokaz za ofertę?"
Tak, bo taki pokaz jest formą reklamy firmy. Można by rzec, że przedstawia może nawet prawdziwe informacje, tylko że w dwuznaczny sposób co skutkuje błędnym wyobrażeniem konsumenta na temat reklamowanego produktu (w tym wypadku firmy). Bądź mamy tu do czynienia z reklamą niepełną, czyli taką, która nie przedstawia wszystkich istotnych danych. W ten sposób konsument posiada mylne zdanie na temat promowanego towaru (w tym przypadku co najmniej firmy jak nie również usługi w postaci ochrony fizyczneju doraźnej z wykorzystanie GI).

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

napisał(a)
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 11983 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79498
Trochę przesadziłeś z tym elaboratem

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2631
Coż czasami trzeba łopatologicznie i edukacyjnie.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2631
A to co by za wesoło nie było

Rzeczpospolita 2010-02-13

Za pomyłkę urzędnika odpowiada sam podatnik

Wiele mówi się o przyjaznych urzędach skarbowych i traktowaniu podatnika jak klienta. W dobie punktów informacyjnych w urzędach skarbowych i infolinii podatkowej wciąż jednak są osoby, którym fiskus odmówił udzielenia najprostszych informacji – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2631
Na razie o rekrutacji do naszej armii nie ma o czym mówić.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

napisał(a)
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 11983 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79498
U Czajnika coś się ruszyło z tematem wojska,czy też zastój?

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan trenigowy

Następny temat

Film o Tysonie

Masło - dlaczego podrożało? Masło - dlaczego podrożało? Jaka jest najlepsza forma kreatyny? Jaka jest najlepsza forma kreatyny? Testosteron powoduje raka prostaty?! Testosteron powoduje raka prostaty?! Marcin Łopucki - seksi? Marcin Łopucki - seksi? Płatki owsiane czy płatki jaglane? Płatki owsiane czy płatki jaglane? Leksykon suplementacji: kwas ALA Leksykon suplementacji: kwas ALA Dlaczego na redukcji zaleca się jeść więcej białka? Dlaczego na redukcji zaleca się jeść więcej białka? Majewski i kultura wypowiedzi Majewski i kultura wypowiedzi