SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ: DRAZEK I WYCIAG GORNY ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
WODYN a taki plan na drążek jest dobry:
Podciągam sie na drążku np 12 razy i dziele to przez dwa i robie tak 3 serie na ustawieniu ramion na szerokości barków, a później sprawdzam jak mi idzie podciąganie na wąskim roztawieniu ramion i jak podciągłem się 13 razy to dziele to na dwa i zaogrąklam i wychodzi 3*7 powtórzeń. I tak samo z szerokim uchwytem. Dobry plan na drążek?
PS W taki sam sposób robie pomki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Na pierwszy rzut oka za malo serii a nie ma tu tez zadnej konkretniejszej metodyki w dodawaniu bodzcow...

Jesli chcesz robic malo serii to:
-stosuj rozne podciagania na roznych sesjach treningowych
-odejmij 2 powt od maksa i zrob serie
-pozniej jeszcze pare serii odejmujac po 1-2 powtorzeniu co serie. Jesli jest za latwo to spowalniasz ruch ,
- po 6 tygodniach ustanawiasz nowe maksy.
- tydzien bez treningu.
-od nowa na nowych liczbach


Pompki sa za lekkie na takie techniki.
Nie ten temat zeby gadac o pompkach.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6572
witam, mój problem to... drązek

liczba powtórzen miedzy 1 a 3 wąsko pochwytem do czoła! (tak duza roznica wynika z samopoczucia w sensie fizycznym spowodowane jest to trybem zycia i licznymy zajeciami sportowymi...tu osobna historia)

obecny cel to masa, podciaganie na drazku było jednym z moich podstawowych cwiczen masujacych plecy 4*10 szerokim nachwytem! (strasznie oczukane powtorzenia praca wlasciwe tylko przy opuszczaniu)
doszlem do wniosku iz nie tedy droga (mimo iz ciezar w wiosłowaniu szedl w góre, masa pleców rowniez ale na drazku nic...) zalezy mi na efektywnym poprawniu siły pleców/wyników w podciaganiu nie rezygnujac z masy...

po przemyslunku i ponownym przewertowaniu forum:

na poczatku 10*1 , ewentualnie 2 powtorzenia, ale zawsze 1 w zapasie - wasko podchwytem do czola, choc zastanawiam sie nad połowkami (przerwy 1 min.)
nastepnie 5*4,6,6,6,8 wiosłowanie szeroko pochwytem
na koniec 3*12 wiosłowanie jednoracz neutralnym chwytem

potem prostowniki, biceps i przedramie

plecy cwicze raz w tygodniu

zastanawia mnie tylko czy tego typu laczenie siłowo-masowe ma sens?

prosze o podpowiedzi, rady i wskazowki?

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
W taki sbosób robie też pomki. Lepiej było by po 5 seri na drążku? A i robie ten plan nachwytem i podchwytem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
GeniuszKu;

-mowilem ze do pompek to za malo bo sa za lekkim cwiczeniem. o pomki pytaj w jakims poscie o treningu w domu/ o pompkach...

-pisalem zebys jednego dnia robil nachwyt (np wtorek) a innego podchwyt (np piatek)


szypurka:


NA SAM POCZATEK PRZECZYTAJ FAQ : MARTWY CIAG, przynajmiej od strony 4, post Edgara666:
https://www.sfd.pl/###_FAQ_:_MARTWY_CIAG_###-t304336-s4.html

Ale najlepiej calosc...







na poczatku 10*1 , ewentualnie 2 powtorzenia, ale zawsze 1 w zapasie - wasko podchwytem do czola, choc zastanawiam sie nad połowkami (przerwy 1 min.)
DALEM POLOWKI BO DO NICH SIE NIEZWYKLE SZYBKO ZAADOPTUJESZ..
PRZERWA 1 MINUTA PRZY SILOWYM PRZEDZIALE POWTORZEN SKAZANA JEST NA PORAZKE.
TAMTEN PLAN ZAWIERAL 10 SERII, ALE GLOWNIE DLA TEGO ZE BYLPRZEZNACZONY DO DOMOWEGO TRENINGU. JESLI MUSISZ TO OBETNIJ TA LICZBE DO 5 SERII. ALE ODPOCZYWAJ PO 3 MINUTY. CALY TRENING ZABIERZE JAKIES 90 MINUT.

nastepnie 5*4,6,6,6,8 wiosłowanie szeroko pochwytem
WYWAL TO CWICZENIE... COKOLWIEK CZUJESZ...

na koniec 3*12 wiosłowanie jednoracz neutralnym chwytem
TU ZROB NA WYCIAGU DOLNYM LUB POLSZTANGA, NA SZTANGIELCE NIE MASZ MOZLIWOSCI OSIAGNIECIATAKICH CIEZAROW. ZROB PROGRESJE 5*5, POZNIEJ 805 OSTATNIEGO CIEZARU *10POWT I 60% NAJWIEKSZEGO CIEZARU *15 POWT.


potem prostowniki
PROSTOWNIKI OK , ALE MARTWY CIAG NA POCZATEK (PATRZ NA LINK)

, biceps (DAJ W INNY DZIEN 2-3 DNI DO TYLU LUB DO PRZODU.

i przedramie OK, MOZE BYC;

OSTATECZNIE:

-CIAGI 5*5 SCHODKOWO (LINK)

-DRAZEK 10 SERII DO CZOLA, NA POCZATKU MOZNA OSZUKIWAC 10 SERII, PO
ZALICZENIU WSZYSTKICH DODAJESZ 1 POWT NA NAST TRENINGU

-CIEZKIE WIOSLOWANIE JEDNORACZ PROGRESJA 5*5P PLUS 80% OST CIEZARU *10P PLUS 60%*15POWT.

JAK NIE MAZ DOSC TO PRZEDRAMIONA OSTRZEJ POTRAKTUJ...




zastanawia mnie tylko czy tego typu laczenie siłowo-masowe ma sens?

MA DUZY SENS, ALE ZROB DOKLADNIE W TAKI SPOSOB JAK OPISALEM.


POZDR.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
https://www.sfd.pl/gimnastyka_sportowa_A-Z-t117050-s3.html
w tym poscie jest o tym jak trzymać drążek. A jeszcze jedno to mojego treningu na drążek. Będe ćwiczył 3 razy w tygotniu. Trening na drążku podchwytem i nachwytem to jakieś 40', ławeczka 30' i na koniec brzuch 30' to mój trening.
PS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Nie spamuj juz, OK?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934
te sciaganie drazka gornego wyciagu to tez tylko do czubka glowy sciagac czy nizej?

Prosiaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Mozna tak i owak.

Jednak w drugiej polowce masz strasznie niewydajne przelozenie sily.
Zeby dociagnac ciezar musisz albo go rozpedzic (jak w wioslowaniach), albo zalozyc mniejszy.
Jesli zalozysz mniejszy to masz mniejsze napiecie miesni, miejsza stymulacje itd...
Zrob wiec progresje z coraz krotszymi ruchami, kiedy juz nie mozesz dosiegnac glowy zacznij zmniejszac powoli ciezar az dojdziesz do pelnego zakresu:

Poczytaj o metodzie 2 w "samowolce zakresowej":

https://www.sfd.pl/temat291668/ 

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 231
Fajnie. Dzisiaj pierwszy raz po zrobieniu drążka ćwiczyłem i zrobłem 5 nachwytem do czoła(wiem że śmiech na sali ale co poradze). Co w tej sytuacji WODYN proponujesz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

podciaganie waskim

Następny temat

trening domowy

WHEY premium